EDITÖR'DEN
Giriş Tarihi : 26-06-2016 05:28

‘Hayat bayram olsa...’

Şu dünyadaki en mutlu kişi Mutluluk verendir.

‘Hayat bayram olsa...’
Şu dünyadaki en mutlu kişi
Mutluluk verendir.
Şu dünyadaki sevilen kişi
Sevmeyi bilendir.
Bütün dünya buna inansa
Bir inansa hayat bayram olsa.


Rahmetli Şenay Yüzbaşıoğlu tarafından 1970’lı yıllarda seslendirilen bir zamanların hit parçası olan bu parçayı bugünlerde hangimiz hatırlıyoruz. Oysa ki Ramazan Bayramı’nı yaşadığımız bugünler de oldukça da ihtiyacımız var.

Güneydoğu’muzdan gelen şehit haberleri  akan kanlar, yıkılan evler yüreklemizi dağlarken, savaştan kaçıp denizlerde boğulan göçmenlerin acı tabloları adeta gözlerimizin önüne kara bir perde çekmekte.

Hangi birimiz televizyonu açıp gönül rahatlığı ile haberleri izleyebiliyoruz ? Sanırım bu soruya çok azımız olumlu cevap verecektir. 

Bir de içimizde kendimizle yaşadığımız savaşlar var.  

Mesela Avrupa’da yaşan bizler, hangi birimiz ‘göztanışıklığı’ vatandaşımızla karışlaştığımız zaman selam verip, hal hatır soruyoruz ? Oysa aynı bizler bir Alman topluluğunun içine girdiğimiz zaman selam vermeyi ihmal etmiyoruz. Söz konusu kendimiz olunca bu güzel davranışda oldukça ‘cimri’ davranıyoruz. 

Oysa ki mutlu olmak ve çevreye mutluluk vermek ne güzel bir duygu. Uzmanlar ne diyor... Mutluluk bir çok hastalığın önünde bir  ‘Sur’ gibidir. Gelin biz de hastalıklara karşı bu Sur’u çekip mutlu olalım, çevremize mutluluk verelim..
.
 BİRAZ DA MUTFAKTAN HABERLER             

Temmuz sayımızla bir kez daha okurlarımızın karşısına çıkmanın derin sevincini  yaşıyoruz. Sizler için güzel bir dergi sunma gayreti içinde olduk. Çok çalıştık. Çok çaba sarfettik. Tabiri caizse canımızı dişimize taktık. Ve ‘ doyurucu’ bir dergi hazırladık. Geçen sayımız da olduğu gibi bu sayımızda yer alan haberlerin büyük ilgi göreceğini ve okurlarımıza yeni ufuklar açacağına inanıyorum. Zira malumunuz  dermizi çıkarmaktaki amacımız topluma hizmet hedeflemektedir. 

Yazımın sonuna gelirken tüm okurlarımızın Ramazan Bayramı’nı kutlar Türkiyede’ki acıların, can kayıplarının, gözyaşlarının bir an önce sona ermesini dilerim. 

Bir sonraki sayıda buluşabilmek umuduyla

Allah’a ısmarladık... 

Şevki Demircan, Frankfurt Temmuz 2016
AdminAdmin