EDITÖR'DEN
Giriş Tarihi : 20-06-2019 09:38

Tatilde sağlığınızı ihmal etmeyin...

Saygı değer okurlarım.., Artık bahar geldi ve havalar gittikçe ısınmaya başlıyor.

Tatilde sağlığınızı ihmal etmeyin...
Bahar daki “polen” hastaları da tabiatın büyüsel değişim zamanından nasibini aldı. Son senelerde Almanların “Heuschnupfen” dediği bahar nezlesinin tedavisinde bir hayli ilerlemeler oldu. Gelecek sayılarımızda bunun hakkında ki yenilikleri konu alacağız.
Bu seferki sayımızda yaz geldiği için yazın iyi ama riskli yönlerini okurlarımızla paylaşıyoruz. Uzman görüşlerine yer vereceğiz.

Yaz gelirken de ona göre misafir köşemizde bol bol sohbet imkanı bulduk.
Bu sayımızda yine dopdolu, okurken çok zevk alabileceğiniz bir dergimiz oldu.

      MUTFAKTAN HABERLER     

Bu sayıda malumunuz  tatil dolayısıyla kapak konumuzu tatile ayırdık. Konunun uzmanları okurlarımızın sağlıklı bir tatil geçirmeleri için neler yapmaları gerektiğini anlattı. Dergimizin iç sayfalarında bununla ilgli açıklamaları okuyabilirsiniz. Her sayımızda en iyi dergiyi sunmaya çalışıyoruz. Bu konuda arkadaşlarımın çalışmalarını da takdirle karşılıyorum. 

      SAĞLIĞI TERCİH EDİN             

Bu sayımızda ‘ Başarıya Koşan Doktorlarımız’ bölümünde Prof. Dr. med. Mümtaz Köksal’la arkadaşlarımız görüştü. Prof.Dr. Köksal önemli görüş ve düşüncelerini okurlarımızla paylaştı. Köksal, Almanya’da her geçen gün hızla artan sağlık elemanı sıkıntısı konusunda Türk gençlerine seslendi. Prof. Köksal gençlere önemli mesajlar verdi.
 
Yine bu sayımızda ‘ Sağlık Sektöründe Kadınlarımız’ bölümünde Nürnberg’den Mühibe Serçe ile görüştük. Hasta ve Yaşlı Bakım Merkezi sahibi Serçe, mesleğinin iyi - zor yanlarını bizlerle paylaştı. Mühibe Serçe de gençleri sağlık mesleğine yönelmeye davet etti.  Mühibe Serçe ve çalışma arkadaşlarına başarılarının devamını dileriz. 
Ayrıca Dr. med. Elif Cındık’ın  “ İlişkiyi Geliştirmek İçin İletişim Kuralları’ başlıklı yazı mutlaka okunması gereken yazılardan. 
 
Bunların dışında köşe yazılarımız ve Almanya, Avrupa ve Türkiye’den değişik sağlık haberlerini yine bu sayımızda okuyabilirsiniz. 

Yazımı sonlandırırken tüm okurlarımızın tatile çıkmadan önce dergimizde yer alan uzmanlarımızın uyarılarına kulak vermelerini bekleriz. 

Tatilde sağlığınızı ihmal etmeyin, herkese sağlıklı bir tatil geçirmesini dileriz . 

Saygı ve sevgilerimle.

Prof.Dr. med. A. E. Erdoğan
AdminAdmin