HAKKIMIZDA

 

15 yıldır yayındayız

2007 yılında Avrupa Sağlık Dergisi’ni yayınlamaya karar verdiğimizde kimse bize şans tanımamıştı. 

“ Bir - iki ay çıkarır sonra kapatırsınız ” düşüncesi ağırlıktaydı. Aslında haksız da değillerdi. Avrupa’da arkasında çok güçlü sermaye grupları olan gazeteler bir bir kapanırken dergi yayınlamak akıl kârı değildi.

Biz de “ Akıl kârı” olmayan konuda karar kıldık; Avrupa’nın ilk ve tek Türkçe Sağlık Dergisi’ni yayın hayatına kattık.  

O günden bugüne Avrupa Sağlık Dergisi’ni aralıksız yayınlıyoruz. Geçen bunca zaman içinde çok güzel, çok önemli başarılara imza attık diyebiliriz. Sadece Almanya değil, Avrupa’nın birçok bölgesinden okurlarımızdan gelen mesajlar telefonlar tebrik ve takdirler ne kadar güzel bir iş yaptığımızın göstergesidir. Dergimizin bugünlere gelmesinde Avrupa’daki sağlık çalışanlarımızın, hocalarımızın büyük katkıları oldu. Onlara ne kadar teşekkür etsek azdır. Tabi okurlarımızı, reklamları ile bize destek olan kurum ve kuruluşları da unutmamak lazım. 

Avrupa’daki vatadaşlarımızla bir köprü oluşturduk. Aynı şekilde Avrupa’da görevli Türk hekimlerimiz, bilim insanlarımız sağlık çalışanlarımız arasında da bir köprü kurduk. Bir çok sağlık çalışanımız dergimiz vasıtası ile tanışıp ortak işlere imza attılar. Bilim insanlarımızın başarılarını sayfalarımıza taşıdık, başarılarını okurlarımızla paylaştık. Mesela Prof. Dr. med. Uğur Şahin ile 2017’li yıllarda röportaj yapmış, Mainz’da başarılı bir bilim insanımızın olduğunu sayfalarımıza taşımıştık. 

Biz sadece dergi vermedik, çeşitli Alman Sağlık Kurumları ile ortak çalışmalar yaparak Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımızın bilinçlenmesi için kitapçıklar yayınladık. Mesela Hepatit B kitapçığı. Dergimiz ile birlikte verdiğimiz kitapçıklar Almanya'nın en ücra noktalarına kadar ulaştı. 

SAĞLIK TURİZMİ’NE DE KATKI SUNDUK

Türkiye’deki sağlık kurumları ile röportajlar yaparak, sağlık kurumlarımızın çalışmalarını Avrupa'ya tanıttık. Sağlık turizminde Türkiye çok büyük avantajlara, imkanlara sahip. Biz de imkanlarımız ölçüsünde ‘ bir damla katkı” sunmaya çalışıyoruz. 

Bu arada internet sitemizden  bahsetmeden geçmeyelim. www.avrupasaglik.com sitemizi yenileme gayreti içindeyiz. Şu an ' bitmemiş' haliyle yayında. Çok yakın bir zamanda çok güzel bir site okurlarımızı bekliyor. 

Saygılarımızla.

KÖŞE YAZARLARI TÜMÜ
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
ARŞİV ARAMA