EDITÖR'DEN
Giriş Tarihi : 06-09-2014 19:56

Tatilinizin keyfini çıkarın

Sevgili okurlarım bir yaz tatiline daha girmiş bulunuyoruz. Tatiller insan hayatında önemli yer tutar, özellikle uzun tatiller aile bireylerinin birarada olması açısından da önemlidir.

Tatilinizin keyfini çıkarın
Kış dönemi iş yoğunluğu, zaman azlığından sadece belirli saaatlerde biraraya gelen aile fertleri için tatil dönemleri birbirlerine zaman ayırmaları açısından da önemlidir. Tatil boyunca bol bol ailenizle zaman geçirmeye özen gösterin. Çocuklarınıza zaman ayırın.

YAŞLANMAK BAZAN İYİDİR
Çoğumuz yaşlanmaktan korkarız, kaçarız. Ama konu dergicilik, yayıncılık olunca ‘yaşlanmak’ sevindiriyor. Zira bir yayının ayakta ‘yaşlanma’sı, hele Avrupa’da çok zor olmaktadır. Bir çok Alman ve Türk basını kapısına kilit vururken Avrupa Sağlık Dergisi kendi imkanları ile 8. yılını doldurdu.

BU DERGİYE İHTİYACIMIZ VAR
Bu derginin ayakta kalabilmesi ve daha iyi hizmet verebilmesi için hepimize görevler düşmektedir. Avrupa’da yaşayan biz hekimlerin bu dergiye ihtiyacı vardır. Sadece hekimlerin değil toplumun da büyük ihtiyacı bulunmaktadır. Unutmamak lazım ki neredeyse bir asıra yakındır Avrupa’dayız ilk kez bir sağlık dergimizi okumaktayız. 8. yaşına ulaştı. Ve 7 yıldır gazete bayilerinde satılıyor. Bununla gurur duymalı, kaynayan bu çorbada herkesin tuzu olmalı.

ORGAN BAĞIŞI ÖNEMLİDİR
Almanya’da organ bağışı ne yazik ki yeterli düzeyde olmadığı için bir çok hastamız bekleme süresinde hayatını kaybetmektedir. Oldukça önemli olan bu konuyu bu sayımızda ele aldık. Gerek Mainz Sağlık Şölenin’de, gerekse meslektaşım Prof. Dr. Caner Süsal’a yapılan söyleşide konunun önemi vurgulandı. Toplumda yaşayan bir vatandaş olarak bizim de bu konuda hassas davranmamız gerekmektedir. Bilinçlenmeli, çevremizdekileri de bilinçlendirmeliyiz.
Bu arada aynı dertten müzdarıp olup Viyana’da akciğer nakli ile sağlığına kavuşan Prof. Dr. Kazazoğlu’na da geçmiş olsun dileriz. Organ bağışı sayesinde bir bilim adamımız hayata döndü.

Bu da bize bağışın ne kadar önemli olduğunu göstermektedir.

Yazımı sonlandırırken, bu derginin torunlarımıza kadar hizmet verebilmesi için herkesin reklam vererek, abone olarak, abone bularak dergimize katkı sağlamasını beklerim.
Kazasız, sorunsuz tatil dilerim.

Sağlıcakla kalın.

Prof. Dr. med. Ali Erdoğan
AdminAdmin