EDITÖR'DEN
Giriş Tarihi : 06-09-2014 19:50

Tatil ve Kaplıcalar...

Sevgili okurlarım, yaz tatiline girdiğimiz şu günlerde bir çoğumuz tatil planını yapmıştır.

Tatil ve Kaplıcalar...
Sevgili okurlarım, yaz tatiline girdiğimiz şu günlerde bir çoğumuz tatil planını yapmıştır. Bilemiyorum yüzde kaçımız planında ‘Wellnes’e yer vermiştir. Oysa ki “Wellnes ve sağlık“ ayrılmaz bir ikilidir. Sıcak su kaynağının şifa ve huzur veren etkisinin değerini hepimiz biliriz. Genelde Türkiye’deki tatil merkezlerimizde yüzme havuzları, ayrıca deneyimli personeli ile uygun Wellness etkinliklerinden faydalanmak mümkündür. Çok sayıda modern ve uluslararası boyutta tanınmış rehabilitasyon kliniği kaliteli tıbbi standartlara sahip geniş bir hizmet yelpazesi sunmaktadırlar. Bu bakımdan bu yıl veya (şimdiden) gelecek yılki tatilinizi organize ederken vücudunuza bir “Wellness paket” hediye etmenizi tavsiye ederim.

MUTFAKTAN HABERLER
Malumunuz evimizdeki mutfaklarda yemekler yapılır, derginin mutfağında ise haberler. Bir gurup arka- daşımız sizere en iyi haber ve röportajları sunmanın gayreti içinde olurken bir gurup arkadaşımız da Rotterdam, Berlin, Nürnberg, Mainz gibi şehirlerde yapılan şenliklere katıldı, okurlarımıza ve tüm katılımcılara ücretsiz dergimizi sundular. Her yıl ilk bahara doğru yapılan ve Avrupalı vatandaşlarımızın adeta buluşma yeri olan şenliklerde dergimizin çalışması katılımcılar tarfından takdirle karşılandı. Bu tür etkinliklerde çalışmalarımız devam edecek.

BU SAYIMIZDA NELER VAR ?
Oldukça zengin bir muhteva ile hazırlanan Temmuz sayımızında ‘Tatil’i kapak olarak çalıştık. Sağlıklı tatil için neler yapılmalı konusunu işledik. Ayrıca ‘Başarıya İmza Atan Doktorlarımız’ bölümünde aynı zamanda Bayer 04 Leverkusen Futbol Takmı sağlık sorumlusu olan Dr. Burak Yıldırım'la görüştük. Uzun süre Amerika bulunan ve geçtiğimiz günlerde Almanya'ya dönüp Gießen'de göreve başlayan Doç. Dr. Can Yerebakan Amerika’ daki tecrübelerini bizimle paylaştı. Ayrıca bu sayımızda ilginizi çekecek diğer haberleri de bulabilirsiniz.

Öte yandan Türk Alman Sağlık Vakfı geçtiğimiz günlerde 25. yılını kutladı. Büyüğümüz Dr. Yaşar Bilgin’i tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Sağlıcakla kalın...
AdminAdmin