EDITÖR'DEN
Giriş Tarihi : 17-10-2018 23:13

Sonbahara girerken dikkat edilmesi gereken hususlar

Sıcak yaz günlerine veda ettiğimiz şu günlerde yavaş yavaş sonbahar rüzgarı eserken peşinden soğuk havalar ve karlı günler gelecek. Havaların soğuması ile birlikte haliyle grip de bir çoğumuzun gündemine girecek.

Sonbahara girerken dikkat edilmesi gereken hususlar
 Peki hastalanmamak için neler yapmalıyız ? Öncelikle C vitaminli meyvelere ağırlık vermeliyiz. Bunun yanında grip aşısı da unutulmaması gereken bir konu. Özellikle yoğun ortamlarda bulunan ve çok sayıda kişilerle temas halinde bulunan öğretmen, şoför, esnaf  grubunun grip aşısı yaptırmasında fayda vardır. Bebek veya riskli grupta olanlarında grip aşısı kosunuda ev doktoru ile irtibat halinde olmasını tavsiye ederim.  

         EKİM SAYIMIZ                

Gel gelelim dergimizin yeni sayısına, Ekim sayımıza...Öncelikle dergimizin hazırlanmasında büyük özverinde bulunan meslektaşlarıma teşekkür ederim. Fransa’dan Dr. Canan Özcan’a, Viyana’dan Diş hekimimiz Serdar Beklen beye, Frankfurt’tan Genel Tıp Uzmanı  İlknur Başer ve daha nice meslektaşlarım, yoğun gündemleri arasında dergimize desteklerinden dolayı bir kez daha teşekkür etmek isterim. Dilerim bu sayı önümüzdeki dönemlerde daha da artacak ve Avrupa Sağlık Dergimiz 2019 yılına gücüne güç katarak girecek. 

    MUTFAKTAN HABERLER      

 Her sayımızda olduğu gibi bu sayımızda da yazıişleri yoğun ve yorucu bir dönem geçirdi. Siz okurlarımıza en iyi haber röportajı sunabilmek için gece gündüz çalıştılar. Onların emekleri ile güzel bir dergi okurlarımızla buluşuyor. Arkadaşlarımız, dergimizin kapağı olarak  meslektaşım Prof. Dr. İbrahim Akın ile röportaj yaptı. Akın  başarısını okurlarımızla paylaştı. Ayrıca şu an ABD’de olan Doç. Dr. Can Yerebakan başarısını orda da sürdürüyor. Yerebakan ile ilgili çok önemli bir haberimizi bu sayımızda okuyabilirsiniz. Yine Ekim sayımızda Hamburg’un önemli isimlerinden  Y. Arslan’la yapılan röportaj da ilgiyle okuyacağınız yazılarımız arasında. Bayan Arslan sağlık alanındaki başarılı çalışmalarının yanında yazarlık konuusunda da iddalı.  Kendisine başarılar dileriz.  

BU DERGİ DESTEKLENMELİ

Malumunuz dergimiz 2019 yılında 12. yaşına ayak basacak. Kolay değil Avrupa’da bir derginin 12 yıl süreyle hizmet vermesi. Ve hiç bir destek, yardım almadan. Şu an Avrupa’da büyük bir boşluğu dolduran bu derginin, hayatta kalabilmesi ve daha da verimli çalışmalara imza atabilmesi için destek şart.  

Bu konuda herkes üzerine düşen vazifeyi yapmalıdır. 

Sağlık ve esenlik dolu günler dilerim. 

Prof.Dr. med. A. E. ErdoğanAdminAdmin