EDITÖR'DEN
Giriş Tarihi : 30-06-2017 09:07

Mevsimlerin en güzeli; Tatil mevsimi

Tatil döneminde yüzerken, koşarken daima kontrollü olmamız gerekmektedir.

Mevsimlerin en güzeli; Tatil mevsimi
Her mevsimin kendine has bir güzelliği vardır, ama yaz daha bir farklıdır. Zira yoğun bir kış döneminin vermiş olduğu stres ve hareketsizliğin sonunda ışıl ışıl bir yaz tatili bizi bekliyor.
 
      HASTALIK TATİL DİNLEMEZ    
Herşey iyi hoş da yaz döneminde sağlığımız için çok dikkat etmemiz gereken konular vardır. Dergimizin iç sayfalarında meslektaşlarım konu ile ilgili bilgileri sizinle paylaşacaktır. Burdan bir iki kısa not düşmek isterim. Özellikle kışın vucudumuzu pek hareket ettirmeyiz, tatilde ise tüm enerjimizi birden harcarcasına davaranmaktayız. Yüzerken, koşarken daima kontrollü olmamız gerekmektedir.
 
         BOĞULMALARA DİKKAT                 
Deniz tatiline gidecekleri özellikle uyarmak isterim çocuklarınıza sahip olun. Derin sularda  ve bilmediğiniz sularda yüzmelerine izin vermeyiniz.  Hatırlarsanız geçtiğimiz yılarda Avrupa‘dan Türkiye‘ye tatile giden gençlerimizin  boğulmaları daha gün gibi.. Bu bakımdan anne babalar olarak gençler olarak tatilde çok dikkatli olmamız gerekmektedir.
 Biraz da bizden haberler vermek gerekirse arkadaşlarımız güzel çalışmalar yapılar. Dergimizin bayramda okura ulaşması için baskı tarihimizi bir hafta öne aldılar. Güzel de oldu. Bayramda herkes dergisini okuyacak ve izine gidecekler de dergileriyle birlikte yola çıkacaklar. Geçen sıyalırımazda olduğu gibi bu sayımızda da meslektaşlarımın branjları ile ilgili yazdıkları birbirinden faydalı yazıları okuyabilirsiniz.  
Başarıya Koşan Hekimlerimiz bölümünde bu sayımızda da Viyana‘dan bir meslektaşım yer almakta. Arkadaşlarımız Ass.Prof. Dr.  med. Günal Kahraman ile görüştüler. Röportajı ilgiyle okuyacağınızı düşünüyorum.
 Yazımı sonlandırırken tüm okurlarımızın, vatandaşlarımızın Ramazan Bayramını tebrik eder, sağlıklı tatiller dilerim.
AdminAdmin