EDITÖR'DEN
Giriş Tarihi : 28-09-2015 10:05

Kardeşliğimiz bozulmasın

Bir yaz tatilini daha geride bıraktığımız ve sonbahara doğru adım attığımız şu günlerde ne yazık ki Türkiye’deki gelişmeleri kaygıyla izliyoruz.

Kardeşliğimiz bozulmasın

Merhaba sevgili okurlarım,
Bir yaz tatilini daha geride bıraktığımız ve sonbahara doğru adım attığımız şu günlerde ne yazık ki  Türkiye’deki gelişmeleri kaygıyla izliyoruz.
Son zamanlarda artan terör olayları ve ard arda gelen şehit cenazeleri toplumda düşmek bilmeyen tansiyon endişelerimizi artırıyor.
Çevremizdeki ülkelere baktığımız zaman huzurun,  ülke bütünlüğünün ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlıyor olmamız lazım.

DERGİMİZDE NELER VAR ?   
      

Sıcak bir yaz tatili yaşadık. Tatilde dergimizn mutfağındaki arkadaşlarımız işlerinden arta kalan zamanda tatil yapmayı tercih ettiler. Sizlerin de beğeneceğinizi umduğum oldukça doyurucu bir dergi hazırladılar.

      DOPDOLU BİR SAYI     
       

Bu sayımızda ‘ Bilimin Altın Kızları’ olarak yer alan üç bayan bilim insanımızla röportaj yaptık. Onların başarılarını okurlarımızla paylaştık. Röportajın ilgi çekeceğini  ve gençlerimize gelecek çizme açısından çok faydalı olacağına inanıyorum.  
Bu sayımızda ayrıca Federal İstatistik Dairesi (DESTATIS) ‘in Alman ailelerle ilgili anketi de yer almakta. Ankette Almanlar da çocuklarına gerekli zamanı ayıramamaktan şikayetçi. Tıpkı bizler gibi. Arkadaşlarımız bu konuda Çocuk Doktoru  Dr. Mehmet Travacı’nın görüşlerini aldı. Dr. Travacı’nın anne babalara gözardı edilmeyecek uyarıları  var.
Ayrıca yine bu sayımızda başta Avrupa olmak üzere dünyadan değişik sağlık haberlerini bulabilirsiniz.
Türkiye son yıllarda sağlık turizmi konusunda önemli adımlar attı. Konu ile ilgili haberler yine bu sayımızda yer almakta.
 
  ABONE KAMPANYAMIZ    


Avrupa’nın neresinde olursanız olun dergimize abone olarak okuma imkanınız var. Safya 34 ‘de yer alan abone formunu doldurup adresimize yollayabileceğiniz gibi abone@avrupasaglik.com adresine maille de yazabilirsiniz. Maliniz gelir gelmez arkadaşlarımız sizinle irtibata geçerler.
Yazımı sonlandırırken tüm okurlarım, hastalarımın Bayramını Kutlar, kardeşliğimizin bozulmadığı, herkesin kardeşce yaşadığı hoşgörünün ön planda olduğu ve şehit haberlerinin gelmediği günler dilerim.

Sağlıcakla kalın...

Prof. Dr. med Ali Erdoğan

Facharzt f. Innere Medizin, Kardiologie, Intensivmedizin ali.erdogan@uni-giessen.de
AdminAdmin