EDITÖR'DEN
Giriş Tarihi : 27-09-2016 18:57

“Doğru bir iş yapmışım...”

Sevgili okurlarım hemen hemen hepimiz bir çalışma yaptıktan sonra kendi kendigimizi sorgularız : “Acaba doğru bir iş yaptım mı ?” diye...

“Doğru bir iş yapmışım...”

Dergimizin bu sayısını hazırlarken birden bu soru benim de aklıma geldi : Yaklaşık 10 yıldır yayınladığım Avrupa Sağlık Dergisi’ni çıkarmakla doğru bir iş mı yaptım.. ?

Evet... 10 yıl önce doğru, hatta çok doğru bir karar  almışım.

Dergiyi ilk çıkarmaya karar verdiğim gün çocuklar gibi şendim. Şendim, mutluydum ama çok zor  ve meşaketli bir işe el attığımın da farkandaydım. Danıştığım, fikrini aldığım bir çok kişi  ‘ Gerek yok bu iş olmaz. Başuna zahmet etme. Para bile kazanamazsın’ şeklinde olaya negatif yaklaşıyorlardı.

Oysa ki ben Avrupa Sağlık Dergisini çakartmaya karar vermiştim. Ve aradan geçen bunca zaman sonra şunu gönül rahatlığı ile söylebiliyorum. ‘Çok doğru bir iş yapmışım.’  

Neden mi ?

Çünkü; Bugün başta Almanya olmak üzere Avrupa’da çok sayıda sağlık çalışanımız var. Ve her yıl mezun olan gençlerimizle birlikte bu sayı katlanarak artıyor. Bunların sesi soluğu olacak bir sağlık dergisi çok mu ?

Çünkü; Almanya’da milyonları bulan nüfusumuz sağlık alanında da sıkıntılar yaşıyor.

Vatandaşlarımızın büyük bir kısmı sağlık haberlerine ulaşamıyor, sağlıkta yaşanan değişiklikleri gelişmeleri takip edemiyor. Bu durumda bir Türkçe sağlık dergisi çok mu ?

Aynı şekilde sağlık turizmi ve bir çok konuda da kendimize sorabiliriz...

Bu sorulara gönül rahatlığı ile cevap verebilmek için Avrupa Sağlık Dergisini yayınlamakta çok isabetli bir karar aldığımı düşünüyorum.

Okurlarımızın, toplumumuzun layık olduğu bir dergiyi sunamadım. Kabul ediyorum. Ama ne yazık ki 10 yıl boyunca  ve çok zor imkanlarımızla hiç bir kurumdan destek almadan dergiyi çıkardığımızı bir kez daha belirtmek isterim.

Allah sağlık sıhhat verirse önümüzdeki sayılarımızda çok güzel dergiler sunma gayreti içinde olacağız.

Sağlıkla kalın...

Şevki DEMİRCAN, Frankfurt

AdminAdmin