EDITÖR'DEN
Giriş Tarihi : 05-09-2014 01:28

Baharı kucaklarken...

Bahar ile birlikte çok kişinin sevdiği ve içinin ferahladığı bir mevsime başlamış bulunmaktayız. Bahar bana da hep ‘ umut’ duygusunu hissettirir.

Baharı kucaklarken...

Bu sayımızda umut dolu haberlere yer vermeye çalıştık...

Bazı haberlerimizin başlıkları

Bu sayımızda öne çıkan haberlerimizin başlıklarını şu şekilde özetleyebiliriz; Almanya’da 12 bin hasta organ bağışı bekliyor. Dr. Yaşar Bilgin: Organ bağışı bir nevi sosyal yardım- laşmadır. - Yeşiller Partisi Federal Milletvekil Memet Kılıç yazdı: Sarrazin gibi kafalar  göçmeni hasta eder. - Dr. med. Zafer Uysal prostat ameliyatında Greenlight-Laser yöntemini anlatı.  Mannheim'li genç doktorlardan gönüllü sağlık hizmeti: Medical Academy & Care e.V.

Sünnette ‘zor dönem’

İlkbaharla birlikte ‘sünnet mevsimi’ de başlamış oldu. Fakat,  sünnet sağlık sigortaları tarafından gittikçe en yumuşak deyimiyle ‘zor bir dönemden’ geçirilmekte.. Bildiğiniz gibi şimdiye kadar ev doktorunun bir teşhisiyle hastanelerde veya muayenehanelerde sünnet yaptırılabiliniyordu. Bu imkan malesef artık gittikçe zorlaştı. 

Sünnet merkezleri

Onun için Almanya’da ilk sünnet merkezi Essen  de kuruldu. İhtiyacın yüksek olması nede niyle ikincisi de Hessen eyaletinde Sünnet Merkezi olarak Ehringshausen kentinde hizmete açılmış bulunmaktadır. Ehringshausen şehri sadece Almanya’nın en merkezi kenti olmasıyla birlikte üstün faaliyet gösteren sosyal dernekleri bulunmaktadır (Bilhassa sigara konusunda çok aktif bir rol üstlenmektedir).

Sünnete hijyen’e  dikkat

Sünnet merkezinde doktorlarımız tarafından vatandaşların isteğine ve dinimizin öngördüğü şekilde hizmet verilmektedir. Sünnet düğününe verilen önem kadar sünnetin yapıldığı ortamın sağlık yönünden temiz olmasına da dikkat etmeliyiz. İnşallah bunu sünnet merkezleriyle sağlarız.

Bu arada sünnet merkezlerin adreslerini gelecek baskımızda detaylı bildireceğiz.

Baharı tüm sevdiklerinize birlikte sağlıklı geçirmenizi  temenni ederim.

Saygı ve sevgilerimle

Sağlıcakla kalın!
AdminAdmin