ALMANYA
Giriş Tarihi : 08-02-2023 19:23

Teşekkürler Bundestag

Alman Federal Meclisi'nde (Bundestag), Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli, 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Teşekkürler Bundestag

Alman Federal Meclisi'nde (Bundestag), Kahramanmaraş'ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri merkezli, 10 ili etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Alman'ya Başbakanı Olaf Scholz, saygı duruşunun ardından yaptığı konuşmada, depremde hayatını kaybedenler için taziyelerini iletti.

Öte yandan Almanya Başbakanı Olaf Scholz, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Almanya'nın Türkiye ile dayanışma içinde olduğunu bir kez daha teyit etti. Başbakan Scholz, parlamentoda yaptığı konuşmada, milletvekillerine "Bu kadar acı ve yıkım karşısında şok olduk." dedi. Türkiye ile dayanışma halinde olduklarını vurgulayan Scholz, "Hükümetimiz derhal Türk hükümetine destek sözü vermiştir. Dün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığım telefon görüşmesinde, bunu bir kez daha teyit ettim." ifadesini kullandı.

AdminAdmin