Köşe Yazıları
Giriş Tarihi : 10-10-2020 23:02

Sizden gelen sorulara cevaplar

Überweisungsschein/uzman doktora sevk ile ilgili düzenlenen belgenin ‘acil kodu’ ile düzenlenmiş olması gerekir. Böyle durumda bekleme süresi en fazla 4 hafta ile sınırlıdır.

Sizden gelen sorulara cevaplar
Sevgili okurlarım Korona 19  pandemisi yüzünden zor günler geçiriyoruz. Salgından ötürü bir çoğumuz bu yaz tatilini evde geçirmek zorunda kaldı. Bilim dünyası bu virüse karşı  önemli çalışmalar yapıyor.  İnşallah en yakın zamanda bu sorundan dünya kurtulur. Bizler de normal düzenimize geçeriz.

Bu yazımda çok okuyucumuz aşağıdaki konulardan ötürü beni çok ama çok aradıklarından sizlere sorulan sorular ile ilgili bilgileri paylaşıyorum:

    İKİNCİ DOKTOR GÖRÜŞÜ

Planlanan bir ameliyat gerçekten gerekli mi? Alternatifler var mı?

İkinci bir doktor görüşü çoğu zaman bir karar konusunda netlik kazanmak için yardımcı olur. Teşhis için hızlıca ikinci bir uzman bulmanızda AOK Hessen olarak size yardım ederiz. Bu amaçla çeşitli uzmanlık alanlarından farklı kalifikasyonlara sahip doktorlar ile birlikte çalışıyoruz. Bu tedavinizde olumlu yönleri ve riskleri daha iyi tahmin etmenize yardımcı olur. Daha fazla bilgiyi bulabileceğiniz adres: aok.de/hessen (anahtar sözcük: ikinci doktor görüşü/ Ärztliche Zweitmeinung)

       DOKTOR ARACILIĞI                

Uzman doktor arıyor, ama randevu için uzun uzadıya beklemek istemiyor musunuz! 
Randevu arayışınızda size destek veriyoruz. 

Hangi doktorun alternatif olarak söz konusu olduğunu ve kısa zaman içinde hâlâ boş kapasitelerin olup olmadığını size söylüyoruz. Bu hizmetten faydalanmak istiyen üyelerimiz  0800 01 11 511 numaralı telefondan ücretsiz yararlanabilir. https://www.aok.de/pk/hessen/inhalt/aok-arztvermittlung-schneller-zum-facharzttermin/
Hessen eyaletinde oturanlar aynı zamanda Hessen Eyaleti Tabibler odası üzerinden uzman doktor randevusu için yardım talep edebilirler. Bu işi online veya telefon ile de gerçekleştirebilirsiniz. 
https://www.kvhessen.de/ . 
Telefon:116 117.

          ÖNEMLİ AÇIKLAMA:                           

Elinizde bulunan Überweisungsschein/uzman doktora sevk ile ilgili düzenlenen belge ‘acil kodu’ ile düzenlenmiş olması gerekir. Böyle bir durumda en fazla beklenecek hizmet alım süresi 4 hafta ile sınırlanmıştır. 

      TEDAVİ HATALARI                      

Bir ameliyat başarışız, sonrasındaki tedavi yetersiz olduğunda veya yanlış ilaçtan mağdur olduğunuzda hasta olarak çoğu kez tek başınıza kalıyorsunuz. Tedavi hatalarının ağır etkileri olabilir. Tedavide bir hata sezdiğinizde AOK Hessen sizi destekler. Size tarafsız ve kapsamlı bilgi veririz. 

Uzmanlarımız tedavide veya bakımda hata şüphesini kontrol edip, ilaçlar veya medikal ürünler nedeniyle oluşabilmiş hasarları itinayla inceliyor ve sonraki adımlar için gerçekçi bir değerlendirmede bulunuyorlar. Sosyal sigorta hukukuna ilişkin soruları da cevaplıyoruz ve uzmanlaşmış hukuki destek bulmaya yardımcı oluyoruz. Tüm bilgiler şu adreste: aok.de/hessen (anahtar sözcük: tedavi hataları /Behandlungsfehler)

Sağlık dolu günler dilerim.
AdminAdmin