BÖLÜM: - 
Hoşgeldin 2013

Hoşgeldin 2013

Güzeldir eski yılı uğurlamak, yeni yılı karşılamak. Umutlar vardır, heyecan vardır yeni yılda... Umutlu olmak, mutlu olmak demektir.


2012 yılında sağlık alanında da güzel gelişmeler oldu, Türkiye'de genel sağlık sigortası uygulaması geniş kitlelere nefes aldırırken, sigaraya karşı başlatılan savaşın diğer ülkeler tarafından da benimsenmesi memnunluk verici bir olaydır. Ayrıca kök hücreler dalındaki gelişmeler Nobel tıp ödülüne layık görüldü. Bunu da 2012 yılının güzel olayları arasında değerlendirebiliriz. Almanya'ya baktığımız zaman sünnetin serbest olması memnunluk verici bir gelişmedir.


Tabiki geçtiğimiz yıl yapılan bir çok yenilikler sayabilirdik. Önemli olan yeniliklerin insanlığa iylik ve hayırlı olması mutluluk getirmesidir...
Bu sayımızda üç psikolog arkadaşımız 'mutluluk' konusu üzerinde yazdı. İnşallah siz de benim gibi yazıları okumaktan büyük keyif alırsınız. Keyifin ötesinde belki de kendinize uygun metodlar gelişti-rirsiniz....

Dergimizin ‘mutfağından’ biraz da haber vermek gerekirse arkadaşlarımız sizlere en iyi dergiyi sunmanın gayreti içinde oldular. Bu amaç ile ‘kah orada kah burada ’ oldular, üç ayda 10 bin kilometrenin üstünde yol kattettiler. Neticede güzel bir dergi sunduğumuzu düşünüyorum.
Ayrıca takvim geleneğimizi değiştirmedik bu yıl da okurlarımıza 2013 yılı büyük boy duvar takvimi verdik.

Aralık ayında başlayan dağıtımımız Ocak ayının sonuna kadar devam edecektir.
Son olarak geçen yazımda meslektaşlarımı dergimize abone olmaya davet etmiştim. Davete icap edenlere teşekkür ediyorum. 2013 yılında abone sayımızın daha da artması temennimdir.
Tüm sağlık ekiplerimizin, sağlık çalışanlarının, okurlarımın ve abonelerimizin yeni yılını kutlar, huzurlu ve sağlıklı bir yıl dilerim.

2013 yılında mutluluğunuz ve umudunuz hiç eksik olmasın...
Prof. Dr. med. A. Erdogan
Gemprax am Bals. Stift, Friedrichstr. 21, 35392 Giessen
Tel.: ++49-641-974320-150; Fax: ++49-641-77448Editör Prof. Dr. med. Ali Erdoğan    Tarih 06 Eylül 2014, 19:45

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Avrupa Sağlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Editör'den HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Erken teşhis hayat kurtarır! Ambulans uçaklar yurtdışına da uçuyor Birinci Yaşlılık Şurası yapıldı Hindistan'da sahte içki: 150 ölü
 
SAĞLIK-MİZAH
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 

www.avrupasaglik.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Avrupa Sağlık Dergisi'ne aittir. Yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Avrupa Sağlık Dergisi, Berggasse 13 67269 Grünstadt, Deutschland
Tel : +49 +(0) 177 86 133 52