İNGİLTERE
Giriş Tarihi : 27-07-2023 06:07   Güncelleme : 27-07-2023 06:10

Medipol Hastanesinin Londra temsilcilik ofisi törenle hizmete açıldı

Medipol Hastanesinin Londra temsilcilik ofisinin açılış törenine, Türkiye'nin Londra Büyükelçisi Osman Koray Ertaş, Türkiye'nin Londra Başkonsolosu Bekir Utku Atahan, Medipol Hastanesinin temsilcileri ve diğer davetliler katıldı.

Medipol Hastanesinin Londra temsilcilik ofisi törenle hizmete açıldı

Büyükelçi Ertaş, açılışta yaptığı konuşmada, Türkiye'nin son yıllarda sağlık alanında çok önemli gelişme kaydettiğini belirterek, şehir hastaneleri, altyapı çalışmaları ve insan gücüne büyük yatırımlar yapıldığının bildirdi. 

Türkiye'nin sağlık alanına yaptığı bu büyük yatırımlar sayesinde Kovid-19 salgını döneminde çok iyi bir sınav verdiğinin altını çizen Ertaş, bu başarının arkasında sağlık alanına yapılan yatırımlar ve sağlık çalışanlarının gayreti olduğunu söyledi. 

- "18 ülkede 20 irtibat ofisiyle hizmet veriyoruz"


Medipol Eğitim ve Sağlık Grubu İşletme Direktör Yardımcısı Dr. Uygar Üstün de hastanelerinin Türkiye'deki öncü sağlık kuruluşlarından biri olduğuna işaret ederek, uluslararası yatırımlarla ilgili görüşmelerin ve danışmanlıkların da devam ettiğini söyledi. 


Üstün, Medipol'ün İngiltere dahil 18 ülkede 20 irtibat ofisiyle hizmet verdiğinin altını çizerek, "Bu bilgilendirme ofislerini yakında farklı yatırımlar, sağlık merkezleri ve büyük ortaklıklarla da taçlandırmak istiyoruz." dedi.


Medipol'ün yılda yaklaşık 120 ülkeden 30 ila 40 binin üzerinde yabancı hasta transfer ederek, Türkiye'ye döviz kazandıracak şekilde katkı sağlamaya çalıştığını ifade eden Üstün, Büyükelçi Ertaş ve çok sayıda davetlinin katılımıyla Medipol Hastanesi'nin Londra temsilciliğinin açılmasından büyük gurur ve mutluluk duyduklarını dile getirdi. 
 

AdminAdmin