TÜRKİYE
Giriş Tarihi : 10-10-2014 10:39

‘Her yıl 2.3 milyon işçi kaza kurbanı’

Uluslararası İşçi organizasyon (ILO) Başkanı Guy Ryder Frankfurt’tan dünyaya seslend:

‘Her yıl 2.3 milyon işçi kaza kurbanı’
İsviçreli Uluslararasi İşçi Organizasyonu (ILO) Başkanı Guy Ryder, dünya genelinde iş kazalarının hızla arttığına dikkat çekerek “ Her yıl 2.3 milyon işçi iş kazasından veya aldıkları enfekseyondan hayatını kaybetmektedir.’ dedi.

  4 BİN UZMAN KATILDI    
        
1955 yılından bu yana yapılan ve 3 yılda bir gerçekleşen Uluslararası İşçi Sağlığı ve Güvenliği Fuarı  140 ülkeden 4 bin uzmanın katılımıyla Frankurt’ta yapıldı.

      İSAG DA ORDAYDI       
Türkiye’den de kısa adı İSAG olan İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Derneği fuarda yer aldı. 2014 Dünya Kongresi Başkanı Dr. Walter Eichendorf iş sağlığı ve güvenilği konusunda ortak hareket etmenin ve bu şekilde kazaların önüne geçilmesinin önemi üzerinde durdu.
 Eichendorf “ Konunun uzmanları burada bu bizim için büyük bir fırsattır. Birlikte sorunlara çözüm bulalım. Bizim bir hedefimiz var. Kazaları sıfıra indirme. Gelin bunu birlikte başaralım’ dedi.
 Dr. Eichendorf’in konuşmasından sonra söz alan İsviçreli Uluslararasi İşçi Organizasyonu (ILO) Başkanı Guy Ryder de iş kazalarının önlenemeyen yükselişine dikkat çekerek her yıl 2.3 milyon işçinin hayatını kaybettiğini belirtti.  

AdminAdmin