TÜRKİYE
Giriş Tarihi : 14-10-2015 06:18

‘Doktorlarımız sağlık elçimizdir’

Doç. Dr. Kudret Bülbül, Avrupa'daki gençlerin sağlık mesleğine yönelmesinin sevindirici olduğunu söyledi.

‘Doktorlarımız sağlık elçimizdir’
Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Doç. Dr. Kudret Bülbül, yurtdışında görev yapan Türk hekimlerin, Türkiye’nin sağlık elçisi olduğunu söyledi.
  
    BÜYÜK SORUMLULUK    

Ankara ’da  bulunan Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nda Avrupa Sağlık Dergisi’ni kabul eden Doç. Dr. Kudret Bülbül saglığın ihmal edilmemesi gerektiğini belirterek, “ Vatandaşlarımızın saglığı konusunda yurtdışındaki Türk hekimlerine büyük görevler düşmektedir” dedi. Avrupa’da gençlerimizin tıp eğitimine ilgi göstermesini takdirle karşıladığını belirten Bülbül “Tedavide anadilin önemi büyüktür. Bu bakımdan Avrupa’da sağlık ordusuna katılan gençlerimize, yabancı dil sorunu çeken vatandaşlarımızın tedavisinde büyük görevler düşmektedir” şeklinde konuştu.

   8 YILDIR YAYINDAYIZ
     
    
Dergimiz Yayın Yönetmeni Şevki Demircan da Avrupa Sağlık Dergisi’nin çalışmaları hakkında bilgi sundu. Şevki Demircan, Avrupa Sağlık Dergisi’nin 8 yıldır yayında olduğunu Almanya ve Avusturya’da gazete bayiilerinde satıldığını belirtti. Derginin ayrıca kurlara posta ve elden dağıtım şeklinde ulaştığını söyledi. Avrupa Sağlık Dergisinin yayınında Avrupa’daki Türk hekimlerinin büyük özverilerde bulunduğunu söyleyen Demircan, hedeflerinin sağlık eğitimi alan üniversiteli gençleri yazıişleri kadrosuna kazandırmak olduğunu sözlerine ekledi. Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Doç. Dr. Kudret Bülbül ile görüşmede AK Parti Kütahya Milletvekili Hüseyin Tuğcu ve  Dr. Kemal Aydın da yer aldı.
AdminAdmin