TÜRKİYE
Giriş Tarihi : 11-10-2014 18:30

‘Diyabet yolun sonu değil! ’

Çocuk doktoru Dr. Mehmet Travacı ‘gelişen teknoloji sorunları azaltıyor’ dedi.

‘Diyabet yolun sonu değil! ’
Çocuk doktoru Dr. Mehmet Travacı toplumda şeker hastalığının çok farklı, yanlış değerlendirildiğini ve bu hastalığa karşı büyük korku oluştuğunu belirterek “Şeker hastası bir çocuk düzenli kontrollerini yaptırıp, iğnesini de düzenli kullandığı taktirde normal bir arkadaşı gibi hayatını sürdürebilir.” dedi.

DİYABETLİ EVLENEBİLİR       

Dr. Travacı şeker hastası bir çocuğun ilerki  yaşlarda evlenmesinde mahsur olmayacağını da belirterek yeter ki kontrollerini düzenli yaptırsın ve gıdasına dikkat etsin.
Dr. Travacı yüksek şekerden daha çok düşük şekerin tehlikeli  olduğunu belirterek eğer müdahale edilmese ölümle sonuçlanabileceğini belirtti.
   TEKNOLOJİ GELİŞİYOR    
Dr. Mehmet Travacı “ şeker düşüklüğü, ağız kuruması, susama ve gözlerde kayma ile kendini belli edebileceğini belirterek bu gibi durumlarda alınacak küçük bir şeker ile sorun halledilebilinir ’ dedi. Teknolojinin sürekli geliştiğinin altını çizen Dr. Travacı “ Gelişmeler iğneye gerek kalmadan tedavi sunmakta. Ayrıca alınan şeker ilacı da haftalık ihtiyacı görebilmektedir. ” şeklinde konuştu
AdminAdmin