TÜRKİYE
Giriş Tarihi : 13-09-2014 15:21

Başarıda özgüven çok önemlidir

Gençlere iş müracaatında özgüvenin önemi anlatıldı.

Başarıda özgüven çok önemlidir

Türkiye ve Uyum Araştırmaları Merkezi (TAM ) Vakfı´nın OTTO Bennecke Vakfı ile birlikte gerçekleştirdiği MIGOVITA Projesi kapsamında Dortmund ve çevresinde yaşayan veliler ve gençlere yönelik düzenlenen bilgilendirme toplantısında meslek başvurularında nelere dikkat edilmesi gerektiği üzerinde duruldu. Özgüvenin başvurulardaki öneminin altı çizildi.

Genç göçmenlerin başta eğitim ve ayrımcılıkla mücadele alanı olmak üzere, pek çok alanda güçlendirilmesi hedefiyle uygulamaya konan MIGOVITA Projesi´nin çeşitlilik forumları tüm Almanya´da devam ediyor. Göçmen dernekleri ile işbirliği içerisinde gerçekleştirilen forumlardan en sonuncusu 12 Nisan 2014 Dortmund kentinde bulunan UBV Derneği´nde gerçekleştirildi. İş başvurusu ve görüşmesinde başarı konusunda yapılan bilgilendirme toplantısında mesleki eğitim ve kişisel gelişim uzmanları Suna Canlıoğlu ve Dilara Camoğlu konuşmacı olarak zer aldıç

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan UBV Derneği başkanı Aysun Tekin, Dortmund ve çevresinde gençleri desteklemek üzere faaliyetler gerçekleştirdiklerini ve başvuru konusunda yardıma ihtiyacı olan tüm gençlere kapılarının açık olduğunu söyledi.

Toplantının başlangıcında MIGOVITA Projesini ve çalışmalarının önemine değinen proje sorumlusu

Turan Küçük ise iyi bir iş ve meslek eğitimi edinme konusunda, başvuru sürecinin önemine değinerek, belgelerinin hazırlanmasından işveren karşısında davranışa kadar pek çok faktöre dikkat etmek gerektiğini belirttiği konuşmasında, çok zor olmayan bu bilgilerin eksikliğinin pek çok gence mesleki eğitim yerine kabul edilememeye malolabildiğini söyledi.

İyi başvurunun koşulları hakkında bilgilendirmede bulunan başvuru uzmanları Suna Canlıoğlu ve Dilara Camoğlu, verdikleri detaylı teorik bilgilerin ardından, gençlerle birebir başvuru görüşmesi denemeleri yaptı. Suna Canlıoğlu toplantıda meslek eğitimi başvuru sürecinin ciddiye alınması gerektiğine ve bu süreçte uzmanlara başvurmanın yararına işaret ederken, Dilara Camoğlu, başvuru belgelerindeki temizlik ve özenin yanı sıra kişinin özgüvenli ve kendinden emin bir şekilde işveren karşısına çıkmasının iyi bir işe kabul edilebilmek için olmazsa olmazlar arasında yer aldığını söyledi.

AdminAdmin