TÜRKİYE
Giriş Tarihi : 13-09-2014 17:24

ALERJI OLUYORUZ!

Havada uçuşan polenler, alerjisi olanların korkulu rüyası olurken uzmanlar önümüzdeki yıllar için alerjik hastalıklar konusunda karamsar tablo çiziyor

ALERJI OLUYORUZ!

Merkezi  Münih’te bulunan Alerji Araştırmaları direktörü Prof. Dr. rer. nat. Carsten Schmidt-Weber‘in FOCUS‘in online sitesinde yer alan açıklamasına göre 2040 yılına kadar her iki kişiden birinin alerjik hastalıkla boğuşacağını söyledi.

Almanya‘da her dört kişiden birinin tehlikeli olmayan alerjik reaksiyonlarının olduğunun altını çizen Prof. Dr. Schmidt-Weber bu sayının önümüzdeki zaman diliminde artabileceğinedikkat çekti.

Alerjinin her yaşta görülebileceğini ve her yaşta tehlikeli olacağını belirten  Prof. Dr. rer. nat. Carsten Schmidt-Weber’in, burun akıntısından sonra hastalığın geçmemesi ve nefes almakta zorluk yaşanmasının dikkatle takip edilmesi gerektiğini dile getirdi. Bahar mevsimi ile birlikte polenlerle sıkça karşılaşıldığını belirten Weber alerjisi olanların bu konuda daha dikkatli olmaları gerektiğini söyledi.  Weber, ev tozlarına karşı duyarlı olunmasını belirterek  SITE veya SLITE terapisinin bu rahatsızlıkta etkili olabileceğini sözlerine ekledi.

Dr. KESER'DEN UYARI

Hamburg’lu Dr. Süleyman Keser ilk bahar aylarına girdiğimiz şu günlerde polen başta olmak üzere diğer alerjilere karşı dikkatli olunmasını istedi. Vucudumuzu hastalıklardan koruyan bağışıklık sisteminin bazı kişilerde zararlı olmayan maddelere karşı da reaksiyon gösterdiğini belirten Dr. med. Süleyman Keser “Allerji’de, bağışıklık sistemi normalde zararsız olan maddelere karşı anormal ve zararlı cevapları vermektir.” dedi. Dr. Keser, alerjik bulgular olarak gözde kaşıntı, burun tıkanıklığı veya akıntısı, solunum zorluğu veya öksürük, bulantı kusma gibi şikayetlerin sayabileceğini söyledi. Dr. Keser bu konuda şikayetleri olanların hastalığı hafife almamaları gerektiğini belirterek  kısa zamanda doktora görünmelerini tavsiye etti.
AdminAdmin