TÜRKİYE
Giriş Tarihi : 17-10-2018 23:16

Ailelere ‘bağımlılık’ uyarısı

Avusturya’nın Salzburg kentinde Türk vatandaşlarına yönelik „Uyuşturucu Madde ve Davranış Bağımlılığı ve Tedavi Yöntemleri“ konferansında çocukların kötü alışkanlıklardan uzak durabilmeleri için ailelere büyük görevler düştüğü belirtildi.

Ailelere ‘bağımlılık’ uyarısı
Avusturya’nın Salzburg kentinde Türk vatandaşlarına yönelik „Uyuşturucu Madde ve Davranış Bağımlılığı ve Tedavi Yöntemleri“ konferansı düzenlendi. Programda konuşan Türkiye’nin Salzburg Başkonsolosu Berkan Pazarcı, Avusturya’da yaşayan Türk vatandaşlarının sağlık, eğitim ve sosyal alanlarda daha fazla bilgilendirilmesine yönelik faaliyetler yaptıklarını söyledi.

Pazarcı, söz konusu alanlarda Avusturya’daki Türk toplumuna Türkçe erişim sağlamanın önemini işaret ederek, toplumun genelini ilgilendiren konularda dil engelinin kaldırılması gerektiğini ifade etti.

Uyuşturucu  ve tedavi yöntemleri hakkında bilgilendirici bir kitapçık yayınlayacaklarını kaydeden Pazarcı, bu kitapçıkta Salzburg eyaletinde başvurulacak kurum ve kuruluşların listesinin de yer alacağını ifade etti.
Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği programda, aile danışmanlığı ve klinik psikolojisi alanında uzman psikolog Erdal Kayhan bir sunum gerçekleş tirdi.
AdminAdmin