ALMANYA
Giriş Tarihi : 28-10-2022 21:24

UID Nizamettin Amca’yı yalnız bırakmadı

Almanya’nın Ludwigshafen kentinde yaşayan kanser hastası Nizamettin Çelik’in tedavisinin geri kalan kısmına Türkiye’de devam edilecek.

UID Nizamettin Amca’yı yalnız bırakmadı

Kanser hastası Çelik’in yakınları Türkiye’de tedavi olmak için kısa adı UID olan Uluslararası Demokratlar Birliği ile irtibata geçerek  yardım talebinde bulundu.

UID Genel Başkan Yardımcısı Osman Gökalp süreci takip etti

UID teşkilatı Nizamettin Çelik’in çaresizliğine kayıtsız kalmadı. UID Genel Başkan Yardımcısı Osman Gökalp durumu duyar duymaz Türkiye de yetkili kişilere haber vererek süreci takip etti. 68 yaşındaki Nizamettin Çelik Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla ambulans uçakla Frankfurt hava limanından tedavi için Ankara’ya getirildi.

Yetkililer seferber oldu

Nizamettin Çelik’in havalimanındaki işlemleri, nakli ve tedavisinin Türkiye’de devam ettirilmesi ile ilgilenenler arasında Mainz ve Karlsruhe Başkonsolosluğu temsilcilerinin yanı sıra, AK Parti İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya ve UID Hessen Bölge Başkanı Erkan Arslan da yer aldı.

"Acı çekmesine gönlümüz razı olmadı"

Osman Gökalp yaptığı açıklamada, "Niyazi Çelik bey 30 yıl cami başkanlığı yapmış olan, topluma büyük faydası bulunan bir büyüğümüzdür. Onun acı çekmesine gönlümüz razı olmadı, elimizden ne geliyorsa yapmaya çalıştık, umarım Türk hekimlerinin elinden Niyazi abimiz şifasını bulur" dedi. Gökalp, "Bu süreçte başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, desteğini esirgemeyen AK Parti İstanbul Milletvekili Zafer Sırakaya’ya, UID Hessen Bölge Başkanı Erkan Arslan’a ve emeği geçen bütün yetkililere teşekkür ediyorum", diye konuştu.

AdminAdmin