TÜRKİYE
Giriş Tarihi : 18-08-2023 04:09   Güncelleme : 21-08-2023 04:42

Prof. Dr. Gökçen Orhan görev yaptığı hastanedeki odasında ölü bulundu

Üsküdar'daki Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde görev yapan Prof. Dr. Gökçen Orhan (56), odasında ölü bulundu. Prof. Dr. Orhan'ın cenazesi,Ümraniye Ihlamurkuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Prof. Dr. Gökçen Orhan görev yaptığı hastanedeki odasında ölü bulundu

Alınan bilgiye göre, sabah hastalarını muayene ettikten sonra Orhan'dan yaklaşık iki saat haber alınamadı. Bunun üzerine odasına giren meslektaşları, Orhan'ı hareketsiz halde buldu.

Yoğun bakım servisine kaldırılan Gökçen Orhan'ın hayatını kaybettiği belirlendi. Orhan'ın cenazesi savcılık incelemesinin ardından hastanenin morguna götürüldü.

Olayın intihar vakası olabileceğinin değerlendirildiği, incelemelerin sürdüğü bildirildi.

Öte yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, görev yaptığı Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hayatını kaybeden Prof. Dr. Gökçen Orhan için başsağlığı diledi.
Koca, sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda, "Dr. Siyami Ersek Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi uzmanlarından Prof. Dr. Gökçen Orhan hocamızı, görevli olduğu hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kaybettik. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine ve tüm çalışma arkadaşlarına başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun." ifadelerini kullandı.

CENAZE TÖRENİ DÜZENLENDİ

Prof. Dr. Gökçen Orha için Ataşehir Mimar Sinan Camisi'nde öğle vakti cenaze töreni düzenlendi.
Törene, Orhan'ın aile yakınlarının yanı sıra iş arkadaşları, hastaları, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu ile tiyatro sanatçısı Zihni Göktay da katıldı.
Prof. Dr. Orhan'ın cenazesi, burada kılınan cenaze namazının ardından götürüldüğü Ümraniye Ihlamurkuyu Mezarlığı'nda toprağa verildi.

AdminAdmin