TÜRKİYE
Giriş Tarihi : 12-02-2023 13:34

Hindistanlı sıhhiyeci askerler liseyi sahra hastanesine çevirdi

12'si cerrah 30 doktorun da bulunduğu tıbbi yardım ekibinin ameliyathane, muayene, ilk müdahale, radyoloji, laboratuvar ve yoğun bakım odaları ile diş polikliniğinin oluşturulduğu Akdeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin bir bölümü ilaç dağıtımına ayrıldı

Hindistanlı sıhhiyeci askerler liseyi sahra hastanesine çevirdi

Hindistan Kara Kuvvetlerine bağlı 90 sıhhiyeci askerin Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle Hatay'ın İskenderun'un ilçesindeki lisede kurdukları sahra hastanesi, 3 günde yaklaşık 1300 yaralı depremzedeye hizmet verdi.

Hindistan Kara Kuvvetleri 60. Paraşüt İndirme Hastanesinin tıbbi yardım ekibi, "asrın felaketi" olarak nitelenen depremlerin ardından İskenderun'a geldi.

Sıhhiyeci 90 asker tarafından Numune Mahallesi'ndeki Akdeniz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi sahra hastanesine dönüştürüldü.

Ameliyathane, ilk müdahale, radyoloji, laboratuvar, muayene, yoğun bakım odaları ile diş polikliniğinin oluşturulduğu okulun bir bölümü ilaç dağıtımına ayrıldı.

Aralarında 12'si cerrah 30 doktorun bulunduğu Hint tıbbi yardım ekibi, enkazlardan yaralı çıkarılan depremzedelere sağlık hizmeti vermeye başladı.

Hint askerlerin ambulanslarla da görev yaptığı sahra hastanesinde 3 günde yaklaşık 1300 depremzedeye sağlık hizmet verildi, 2 bin kişiye ilaç desteği sağlandı.

AdminAdmin