BÖLÜM: - 
Bouffier: Türklerin gönlü bizden yana

Bouffier: Türklerin gönlü bizden yana

Türk Alman Sağlık Vakfı, Hessen Eyalet Başbakanı Volker Bouffier ile Türkleri kahvaltıda buluşturdu.Türk Alman Sağlık Vakfı tarafından düzenlenen kahvaltıda Hessen Eyalet Başbakanı Volker Bouffier ile çok sayıda Türkiş adamı, Türk basını ve sağlık çalışanları biraraya geldi. 

Gießen‘de Stadtbäckerei‘de düzenlenen kahvaltı salonuna gelen Hessen Eyalet Başbakanı Volker Bouffier herkesle tek tek tokalaştı. Stadtbäckerei çalışanları ile de kısa sohbet eden Bouffier‘e Türk Alman Sağlık Vakfı Başkanı Dr. Yaşar Bilgin eşlik etti. 

Avrupa Sağlık Dergisi edötürü Prof.Dr. Ali Erdoğan ile de sohbet eden Hessen Eyalet Başbakanı Volker Bouffier katılımcılara teşekkür etti. 

Türk Alman Sağlık Vakfı Başkanı Dr. Yaşar Bilgin'in kısa açılış konuşmasından sonra söz alan Hessen Eyalet Başbakanı Volker Bouffier konuşmasına yaklaşan seçimlerle başladı. 

“ Türklerin gönlü bizden yana”  diyen Bouffier 28 Ekim‘de yapılacak olan seçimlerde Türkiye kökenli seçmenleri sandığa davet etti. 

Aşırı sağcı Almanya için Alternatif (AfD) ve Sol Parti ile asla koalisyon düşünmediklerini belirten Bouffier, Türklerin daha önceki yıllarda SPD’yi desdeklediklerini, şimdi ise büyük bir bölümünün CDU‘yu desteklediğini belirtti. 

Kahvaltıya Öz Kayseri Pastırma Fabrikası‘nın kurucusu  Hilmi Selçuk ile Sergen Ertürk , ünlü turizmci Hüseyin Baraner, Hanau Sanayi ve Ticaret Odası (IHK) Başkan Yardımcısı Salih Taşdirek , Avrupa Sağlık Dergisi Editörü Prof. Dr. Ali Erdoğan,  çok sayıda işadamı, ve basın mensupları katıldı.  Editör Avrupa Sağlık    Tarih 11 Ekim 2018, 23:36

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Avrupa Sağlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Eşinin kemikleri ile yolculuk yaptı. SunExpress Anadolu – Avrupa uçuş ağını genişletiyor Morityus’de tüm Kovid-19 hastaları iyileşti Maskesiz protesto
 
SAĞLIK-MİZAH
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 

www.avrupasaglik.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Avrupa Sağlık Dergisi'ne aittir. Yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Avrupa Sağlık Dergisi, Berggasse 13 67269 Grünstadt, Deutschland