BÖLÜM: - 
Avrupa Sağlık ve  Avrupa‘da Türk basını

Avrupa Sağlık ve Avrupa‘da Türk basını

Basının ayakta kalma mücadelesi verdiği bir dönemde Avrupa Sağlık Dergisi 11. yaş gününü kutladı.

Dile kolay, hiç bir yardım almadan kendi ayakları üzerinde duran Avrupa Sağlık Dergisi bugün 11 yaşında. 

Bir zamanlar 100 bin tirajlar yapan Avrupa’daki Türk basını ne yazık ki bugün kaybolma tehlikesi ile karşı karşıya. 

Böyle bir sıkıntılı dönemde Dergimizin 11 yıldır yayınını aralıksız sürdürmesi takdire şayandır.  Ama gönül ister ki bu dergimiz daha çok kişiye ulaşsın, daha güçlü olsun.   Bu derginin güçlenmesi, sağlık çalışanlarımızın güçlenmesi, Avrupa’daki Türk toplumunun güçlenmesi demektir. 
Abone kampanyamıza meslektaşlarımın ilgi göstermesini memnuniyetle karşılıyorum. Abone olan hekimlerimiz, sadece abone olmakla kalmayıp yakın çevresini de abone kampanyasına dahil edebilirler. 
Dergiye destek olması gereken herkesin desteğini esirgemeyeceğini düşünüyorum. 

    HAZİRAN SAYIMIZ                

Ramazan  Bayramı’na denk gelen  haziran sayımızda iki baskı yaptık. Dergimizin ilk baskısı bir bakıma ‘ Bayram Özel’ baskısı oldu. Oldukça geniş muhteva ile hazırlanan bu sayımızda yine konunun uzmanı meslektaşlarım bir birinden önemli bilgileri sizlerle paylaştı. Çocuk doktoru Dr.med. Mehmet Travacı tatil dönemine girdiğimiz şu günlerde tatile çıkacak ailelere önemli uyarılarda bulunuyor. Tatile çıkmadan önce okumanızı tavsiye ederim. Viyana’dan  Dt. PhD Serdar Beklen de sağlık turizmi ile ilgili yazısı dikkat çekici. Fransa’dan diş hekimi arkadaşımız Dr. Canan Özcan da yazısında kendine has güzel uslubu ile son zamanlarda diş hekimleri ile hastalar arasında yaşanan sorunları ele aldı. Fransa’da doğup büyümesine rağmen mükemmel Türkçesi ile yazan Dr. Öncan’ın yazısı okunmadan geçilecek bir yazı değil.
Ayrıca haziran sayımızda birbirinden önemli sağlık haber ve yazıları bulabilirsiniz.

Son olarak da Solingen katliamının 25. yılındayız. İki toplumu da derinden üzen bu tür olayların bir daha yaşanmasası dileğimizdir. 

Tüm okurlarımızın dergimize sahip çıkmalarını beklerim. Editör Avrupa Sağlık    Tarih 10 Ağustos 2018, 23:33

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Avrupa Sağlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Editör'den HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Almanya’da oteller zor durumda Ramazan’da mesafe kuralını ihmal etmeyelim İslam İşbirliği Teşkilatından Kovid-19'un zararlarını hafifletmek için Kovid-19 testi pozitif çıkanlar 40 bini geçti.
 
SAĞLIK-MİZAH
 
ANKET

PANDEMİ KONUSUNDA ALINAN KARARLAR YETERLİ Mİ ?
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 

www.avrupasaglik.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Avrupa Sağlık Dergisi'ne aittir. Yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Avrupa Sağlık Dergisi, Berggasse 13 67269 Grünstadt, Deutschland