BÖLÜM: - 
Mevsimlerin en güzeli; Tatil mevsimi

Mevsimlerin en güzeli; Tatil mevsimi

Tatil döneminde yüzerken, koşarken daima kontrollü olmamız gerekmektedir.

Her mevsimin kendine has bir güzelliği vardır, ama yaz daha bir farklıdır. Zira yoğun bir kış döneminin vermiş olduğu stres ve hareketsizliğin sonunda ışıl ışıl bir yaz tatili bizi bekliyor.
 
      HASTALIK TATİL DİNLEMEZ    
Herşey iyi hoş da yaz döneminde sağlığımız için çok dikkat etmemiz gereken konular vardır. Dergimizin iç sayfalarında meslektaşlarım konu ile ilgili bilgileri sizinle paylaşacaktır. Burdan bir iki kısa not düşmek isterim. Özellikle kışın vucudumuzu pek hareket ettirmeyiz, tatilde ise tüm enerjimizi birden harcarcasına davaranmaktayız. Yüzerken, koşarken daima kontrollü olmamız gerekmektedir.
 
         BOĞULMALARA DİKKAT                 
Deniz tatiline gidecekleri özellikle uyarmak isterim çocuklarınıza sahip olun. Derin sularda  ve bilmediğiniz sularda yüzmelerine izin vermeyiniz.  Hatırlarsanız geçtiğimiz yılarda Avrupa‘dan Türkiye‘ye tatile giden gençlerimizin  boğulmaları daha gün gibi.. Bu bakımdan anne babalar olarak gençler olarak tatilde çok dikkatli olmamız gerekmektedir.
 Biraz da bizden haberler vermek gerekirse arkadaşlarımız güzel çalışmalar yapılar. Dergimizin bayramda okura ulaşması için baskı tarihimizi bir hafta öne aldılar. Güzel de oldu. Bayramda herkes dergisini okuyacak ve izine gidecekler de dergileriyle birlikte yola çıkacaklar. Geçen sıyalırımazda olduğu gibi bu sayımızda da meslektaşlarımın branjları ile ilgili yazdıkları birbirinden faydalı yazıları okuyabilirsiniz.  
Başarıya Koşan Hekimlerimiz bölümünde bu sayımızda da Viyana‘dan bir meslektaşım yer almakta. Arkadaşlarımız Ass.Prof. Dr.  med. Günal Kahraman ile görüştüler. Röportajı ilgiyle okuyacağınızı düşünüyorum.
 Yazımı sonlandırırken tüm okurlarımızın, vatandaşlarımızın Ramazan Bayramını tebrik eder, sağlıklı tatiller dilerim.Editör Prof. Dr. med. Ali Erdoğan    Tarih 30 Haziran 2017, 09:07

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Avrupa Sağlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Editör'den HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
NİSAN SAYIMIZ BASKIDA | NEDEN YAYINLANIYORUZ ? SunExpress, 13 Mart’tan bu yana yaklaşık 30 bin turisti evlerine ulaştırdı ‘Kalabalık ortamlara girmeyin’ Messe Berlin'den ‘COVID 19’ açıklaması
 
SAĞLIK-MİZAH
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 

www.avrupasaglik.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Avrupa Sağlık Dergisi'ne aittir. Yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Avrupa Sağlık Dergisi, Berggasse 13 67269 Grünstadt, Deutschland