BÖLÜM: - 
WHO 69. toplantısını Cenevre‘de yaptı

WHO 69. toplantısını Cenevre‘de yaptı

Türkiye‘yi Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof.Dr. Eyüp Gümüş ve Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürü Dr. Öner temsil etti.

Dünya Sağlık Asamblesi‘nin   ( WHO ) 69. toplantısı İsviçre‘nin Cenevre kentinde yapıldı. Dünya Sağlık Örgütü‘nün en üst karar alma bölümü olan asemblenin toplantısına topluluğa üye 194 ülkeden üst düzey sağlık temsilcileri katıldı. Türkiye‘yi Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof.Dr. Eyüp Gümüş ve Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürü Dr. Öner temsil etti. Prof.Dr. Eyüp Gümüş toplantıda sunum yaptı. Açılış konuşmasını yapan  Dünya Sağlık Örgütü  Genel Direktörü Margaret Chan, dünyada birçok yerel hastalığın ve virüsün artık küresel tehlikeye dönüştüğünü belirterek  tedbir alınması gerektiğini söyledi. Hastanelere yapılan saldırılar konusuna da değinen Chan hastane saldırılarına karşı tepki gösterilmesini istedi. 6 gün süren toplantıyı dünyanın değişik bölglerinden çok sayıda gazeteci izledi. 

960 KİYİ HAYATINI KAYBETTİ

Dünya Sağlık Örgütü’nün açıklamasında dünyanın farklı yerlerindeki çatışma ve kriz bölgelerinde, hastane, sağlık ocağı ve ambulanslara yönelik saldırıları yapıldı. Açıklanan verilere göre, 2014-2015 yıllarında sağlık merkezlerine düzenlenen silahlı saldırılarda yaklaşık 960 kişi hayatını kaybetti. Dünya Sağlık Örgütü’nün Raporunda, belirtilen dönemde  sadece hastane, ambulans ve benzer sağlık birimlerine yönelik yaklaşık 600 saldırı tespit edildiği yer aldı. Editör Avrupa Sağlık    Tarih 26 Haziran 2016, 05:17

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Avrupa Sağlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
“Kovid-19 salgını Suriye'deki korkunç durumu kötüleştirdi Corendon Airlines’den dönüş garantisi Enerji tasarrufu çağrısı “Sigara içmiyorum, teşekkür ederim”
 
SAĞLIK-MİZAH
 

www.avrupasaglik.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Avrupa Sağlık Dergisi'ne aittir. Yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Avrupa Sağlık Dergisi, Berggasse 13 67269 Grünstadt, Deutschland