BÖLÜM: - 
Fransa‘daki sağlık çalışanları hedef büyüttü

Fransa‘daki sağlık çalışanları hedef büyüttü

Yolculuk; Burkina-Faso‘ya

Fransızcası “Pont Sans Frontières” olan ve Türk sağlık çalışanlarının kurduğu Sağlık Eğitim Dayanışma Derneği Burkina-Faso‘ya insanı yardım için yolla koyuldu. Dernekten yeapılan açıklamada “ Bizler ikinci kuşak gurbetçiler olarak, (Doktor, hemşire, eczacı, diş hekimi, avukat eğitimci, mühendis...) böyle bir projeyi düzenlemekten onur duyuyoruz. Sağlık ve eğitim alanında önemli yardımlar gerçekleştireceğiz. Bu yardımların kalıcı olmasıda ayrıca bizim içinönem taşıyor.” denildi.

KALICI HİZMET SUNMA
Yardımların bir kısmının tıbbi malzeme olduğu bunun yanında okul inşaatı ve kalıcı hizmet sunmak için çalışmalar yapılması düşünülmektedir. Konu ile ilgili açıklama yapan Dr. Mahmut Gündeşli 100‘e yakın üyeleriyle böyle bir çalışmanın içinde bulunmaktan büyük mutluluk duyduklarını
söyledi.
 
BOYNUMUZUN BORCU

Dr. Güneşli, “ Hepimiz gönüllüyüz ve bütün şahsi masraflarımızı kendimiz karşılamaktayız, çünkü yapılacak yardımların tamamı yoksullara iletmeyi boynumuzun borcu biliriz.” dedi. Dr. Gündeşli konuşmasını şu şekilde sürdürdü: Daha önce maraton düzenledik. Çok büyük ilgi oldu. 100’e yakın dernek üyemizle bu çalışmamızı yaptık. Fransa’da AREMIG ve Türkiye’de LÖDER’e yardımlarda bulunmak istiyoruz.Yardımlarımızın devamını istiyoruz. Lösemi başlıca zararları gençlere dokunan, ağır bir hastalıktır. Çocuklarda ise başlıca ölüm nedenidir. Tedavisi pahalı, ağır ve özellikle uzun zaman alıcıdır.
 
MAKSİMUM YARDIM
 
Bu faaliyetleri gerçekleştirebilmemiz, büyük bir organizasyona, zamana ve unutulmaması gereken bir bütçeye sahip olmamızı zorunlu kılıyor. Amacımız ihtiyaç sahiplerine maksimum düzeyde yardım etmek. Bu konuda herkese büyük görevler düşmektedir. ” dedi. 29 Mart’ta yola çıkacak olan grubun dönüş tarihi olarak 15 Nisan olarak planlanmaktadırEditör Avrupa Sağlık    Tarih 15 Nisan 2016, 18:20

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Avrupa Sağlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
“Kovid-19 salgını Suriye'deki korkunç durumu kötüleştirdi Corendon Airlines’den dönüş garantisi Enerji tasarrufu çağrısı “Sigara içmiyorum, teşekkür ederim”
 
SAĞLIK-MİZAH
 

www.avrupasaglik.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Avrupa Sağlık Dergisi'ne aittir. Yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Avrupa Sağlık Dergisi, Berggasse 13 67269 Grünstadt, Deutschland