BÖLÜM: - 
Doktor adayları dostluk pekiştirdi

Doktor adayları dostluk pekiştirdi

Frankfurt Başkonsolosu M. Mustafa Çelik Türkiye’den gelen doktor adayı öğrenciler ve Alman tıp öğrencileri arkadaşları 26 öğrenciye resepsiyon verdiler.

TÜRK Alman Sağlık Vakfı’nın önderliğinde İzmir 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri, “Twinning Giessen” projesi kapsamında Almanya’da Giessen Justus Üniversitesi ‘ndeki Tıp Fakültesi’nde eşleştikleri ikizleriyle temaslarda bulundular. Bu çerçevede Frankfurt Başkonsolosu M. Mustafa Çelik Türkiye’den gelen doktor adayı öğrenciler ve Alman tıp öğrencileri arkadaşları 26 öğrenciye resepsiyon verdiler. 

          İKİZ TIP ÖĞRENCİLERİ       

EMSA(European Medical Students’ Association)-Twinning Projeckt kapsamında ikili gerçekleştirilen projeye katılan öğrenciler farklı ülkelerdeki öğrencilerle olduğu gibi bu kez Giessen’deki öğrencilerle eşleştirilerek onların birer hafta boyunca “ikiz”i olduklarını söylediler.
İzmir 9 Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencilerinin Giessen Justus Liebig Üniversitesi Tıp Fakültesi ile projeyi gerçekleştirilmesinde aracı olmaktan memnuniyet duyduklarını vurgulayan Türk Alman Sağlık Vakfı’ndan Ayla Gediz ile Ömer Aydın,”Öğrencileri Alman arkadaşlarıyla birlikte Almanya’yı hem eğitim hemde kültürel alanda tanımaları için proğram hazırlayıp ileriki zamanlarda ülkeler arası bir dostluk köprüsü oluşturulmaları için elimizden geleni yapıyoruz. Konuklarımızı Frankfurt kenti ile Wiesbaden’deki Hessen Eyaleti Başbakanlık Konutu ve Eyalet Meclis’inide gezdireceğiz” diye açıklamada bulundular.                                                                 
Alman Tıp Öğrencileri adına konuşan Florian Schubert ile Anna Müller, “Şimdiden İzmir’e gideceğimiz günleri özlüyoruz. İzmir 9 Eylül Üniversitesi 1.,2. ve 3. sınıf öğrencilerinden oluşan 14 kişilik gruba bizi ziyaret ettiklerinde gerçekleştirdiğimiz bilimsel ve kültürel paylaşımlarda olduğu gibi, biz de bir yandan Almanya kültürünü öğrenmelerini bir yandan da katıldığımız bilimsel programlarda karşılıklı akademik yaklaşımlarımızı tartışma imkanı bululuyoruz. Anatomi, nöroloji, pediatri ve tıbbi etik alanlarını içeren programımız sırasında bir anatomi laboratuarı, yenidoğan yoğun bakım ünitesi ve çocuk hastalar için özenle hazırlanan moral evini de yerinde inceledik. Beyin ve kalp cerrahisinde geliştirilen son teknikler, iki ülke arasındaki tıbbi etik değerleri arasındaki farklar ve prematüre bakım yöntemleri ayrıntılarıyla konuşuldu. “ dediler.                                                        Editör Şevki Demircan    Tarih 03 Nisan 2016, 12:33

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Avrupa Sağlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
“Kovid-19 salgını Suriye'deki korkunç durumu kötüleştirdi Corendon Airlines’den dönüş garantisi Enerji tasarrufu çağrısı “Sigara içmiyorum, teşekkür ederim”
 
SAĞLIK-MİZAH
 

www.avrupasaglik.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Avrupa Sağlık Dergisi'ne aittir. Yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Avrupa Sağlık Dergisi, Berggasse 13 67269 Grünstadt, Deutschland