BÖLÜM: - 
Katarakt operasyonları şimdi daha kolay

Katarakt operasyonları şimdi daha kolay

Op. Dr. Sinan Göker uygulamalarına başladı

Katarakt operasyonu olan hastalar artık, ameliyattan sonra 1 ay süreyle kullandıkları çok sayıda damladan  “Transzonuler İntravitreal Enjeksiyon Tekniği ile”  kurtuluyor.

2 senedir Amerika Birleşik Devletleri’nde uygulanan bu tedaviyle operasyon sırasında göz içine enjekte edilen uzun etkili özel bir antibiyotik kortizon karışımı sayesinde hastalar, operasyon olduktan sonra damla bile kullanmadan ertesi gün tamamen eskisinden daha konforlu halde görebiliyorlar.

Normal katarakt ameliyatlarından sonra hastalar 1 ay boyunca yaklaşık 400 kere göze damla damlatmak zorunda kalıyorlardı. Bu da yaşam kalitesini o süre boyunca ciddi şekilde etkiliyordu. Op. Dr. Sinan Göker’in yapmaya başladığı bu yeni uygulamadan sonra artık ameliyat sonrası hastalar hiçbir şekilde göz damlası kullanmaya ihtiyaç duymuyor.
  
Amerika’da 500 doktor tarafından 200.000’den fazla hastaya uygulanan bu yeni yöntem ülkemizde ilk kez, göz alanındaki tüm ilkleri ülkemize getiren Göz Hastalıkları ve Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Sinan Göker tarafından uygulanmaya başlandı.Editör Avrupa Sağlık    Tarih 03 Nisan 2016, 12:14

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Avrupa Sağlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
“Kovid-19 salgını Suriye'deki korkunç durumu kötüleştirdi Corendon Airlines’den dönüş garantisi Enerji tasarrufu çağrısı “Sigara içmiyorum, teşekkür ederim”
 
SAĞLIK-MİZAH
 

www.avrupasaglik.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Avrupa Sağlık Dergisi'ne aittir. Yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Avrupa Sağlık Dergisi, Berggasse 13 67269 Grünstadt, Deutschland