BÖLÜM: - 
Türk - İngiliz Sağlık Elemanları Derneği toplandı

Türk - İngiliz Sağlık Elemanları Derneği toplandı

ATHPA 5. yıllık genel toplantılarını Londra Lala Restaurant’da gerçekleştirdi.

İngiliz- Türk Sağlık Elemanları Derneği (ATHPA) 5. yıllık genel toplantılarını Londra Lala Restaurant’da gerçekleştirdi.
Avrupa Türk Sağlık Elemanları Federasyonu (ATSEF)’in Büyük Britanya’da Türk Sağlıkçılarını temsil eden tek resmi derneği ATHPA üyeleri yeni yönetim kurulunu seçmek üzere Londra’da tekrar bir araya geldiler.

       GENİŞ KATILIM          
130’a yakın kayıtlı klinisyen, akademisyen ve öğrenci üyesi bulunan derneğin temsilcilerinin katıldığı toplantıda ilk konuşmayı ATHPA kurucu üyelerinden Başkan Dr. Yenal Dündar yaptı. Sağlıkçıların toplumdaki yerleri ve önemini vurgulayan Dr. Dündar, ATHPA’nin çalışmaları hakkında katılımcılara bilgiler sundu. Sayman Dr. Müge Herrewegh derneğin bu güne kadar yaptığı çalışmalarını özetleyerek esas bundan sonra yapılacak çok iş olduğunu,  genç ve yeni üyelerin derneğe enerji verdiğini söyledi. Genel Sekreter Dr. Ayfer Kahraman ise tüm üyelerden aktif öneri ve katkılarını beklediklerini açıkladı. 
İnteraktif fikir alış verişinin gerçekleştiği toplantıda mesleki destek, paylaşım ve yardımlaşmanın yanısıra toplumun sağlık eğitimi ve promosyonunun önemi 
konuşuldu. 
Mevcut olan sağlık bilgi broşürlerinin Türkçe’ye çevirilerek NHS sistemindeki tüm ev doktorlarına ve halka dağıtılmasına ve bu alanda Türkiye Sağlık Bakanlığı ile işbirliğinin devamına karar verildi. 

     GENÇLERE ÇAĞRI        
Mayıs ayında Londra’da yapılacak olan ATHPA Akademik Toplantısı’nda klinik çalışma ve araştırmalarını sunmak isteyen sağlıkçıların ve Eylül ayında yine Londra’da gerçekleştirilecek olan Sağlıkta Kariyer Seçimi adlı Workshop’a katılmak isteyen öğrencilerin athpa2011@gmail.com e-mail adresine yazmaları istendi.

Çalışmalarla ilgili detaylı bilgilerin kurumun web sitesinden takip edilebilinir. 

 websitesi: www.athpa.co.uk. Editör Avrupa Sağlık    Tarih 03 Nisan 2016, 11:58

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Avrupa Sağlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
“Kovid-19 salgını Suriye'deki korkunç durumu kötüleştirdi Corendon Airlines’den dönüş garantisi Enerji tasarrufu çağrısı “Sigara içmiyorum, teşekkür ederim”
 
SAĞLIK-MİZAH
 

www.avrupasaglik.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Avrupa Sağlık Dergisi'ne aittir. Yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Avrupa Sağlık Dergisi, Berggasse 13 67269 Grünstadt, Deutschland