BÖLÜM: - 
Keneye karşı Türkçe broşür

Keneye karşı Türkçe broşür

Havaların ısınmaya başlaması ile birlikte yine gündeme gelen keneler ilaç firmalarının da hedefi oldu.

 Bazı ilaç firmaları Türk vatandaşlarına yönelik Türkçe bilgilendirme broşürleri bastırıp Türk hekimlerinin muayenehanesine bıkarıyor.

NEDEN TEHLİKELİDİRLER ?
Broşürde kenelerin genellikle nerede yaşadığı konusunda bilgiler verilmekte. Ayrıca kenelerin neden insanlar için tehlikeli oldukları, kenelere karşı nasıl korunulacağı, kenenin vucuttan çıkarılması FSME hastalığı hakkında bilgiler gibi konular işlenrmekte. Ayrıca yine broşürde kene ısırmasından sonra neler yapılacağı konusunda da geniş açıklmalar bulunmaktadır. 

HESSEN RİSKLİ GRUP      
Özellikle Hessen bölgesinde kenelerin insan sağlığı açısından tehdit olduğu bilinmekte. Bu amaçla  bölgede yaşanların ormanlır alanlarda v eya kırlarda dolaşırken daha dikkatli olmaları gerekliliği sürekli belirtilmekte.  Aynı şekilde broşürde Avrupa genelinde risk bölgeleri de geniş şekilde yer almakta. Oldukça itinalı hazırlanmış olan broşür ücretsiz olarak dağıtılmaktadır.  

EV HAYVANLARI RİSKİ   
Öte yandan ev hayvanlarının da keneleri eve taşımaları konusunda önemli etken oldukları bilinmekte. Bu bakımdan hayvan sahiplerinin de kedi köpeklerini dolaştırdıktan sonra eve getirmeden önce kene kontrol yapmasında fayda olduğu belirtiliyor. Bir çok kenenin hayvanın vucut bölgelerinde gizlenmiş olabileceği unutulmamalıdır.Editör Avrupa Sağlık    Tarih 03 Nisan 2016, 11:55

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Avrupa Sağlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
“Kovid-19 salgını Suriye'deki korkunç durumu kötüleştirdi Corendon Airlines’den dönüş garantisi Enerji tasarrufu çağrısı “Sigara içmiyorum, teşekkür ederim”
 
SAĞLIK-MİZAH
 

www.avrupasaglik.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Avrupa Sağlık Dergisi'ne aittir. Yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Avrupa Sağlık Dergisi, Berggasse 13 67269 Grünstadt, Deutschland