BÖLÜM: - 
“Tıp okudum,  gazeteci oldum“

“Tıp okudum, gazeteci oldum“

Avrupa’nın kidemli Türk giazeteciler arasında en başta ki isim olarak gösterilen Ahmet Külahçı bilinmeyen bir gerçeği bizimle paylaştı.

 1967 yılında tıp eğitimi almak için Paris’e gelmek isteyen Külahçı o günü şöyle anlatıyor: 

KONYA’DAN PARİS’E       
 “ Konya’da oturuyorduk. Babama tıp okumak için Paris’e gitmek istediğimi söyledim. Babam fazla itiraz etmeyince ben de soluğu Paris’te aldım. Tıp fakültesine kaydımı yaptırdım. Fakat ilerleyen zaman diliminde istediğim başarıyı gösteremeyince eğitimime Almanya’da devam etme kararı aldım. ” dedi. Tıp fakültesi eğitiminin kendisi için yanlış bir seçim olduğunu daha sonra anladığını belirten Külahçı  eğitimi gazetecilik okuyarak devam ettirdiğini belirtti.
 
   DOKTOR EŞ SEÇTİM         
Tıp okumanın kendisi için çok zor olduğunu için bırakmak zorunda kaldığını belirten Külahçı espirili bir şekilde ‘ İçimdeki hekimlik aşkını doktorla evlenerek giderdim. Eşim bir hekim. Doktorla evlenmek tıp okumaktan daha kolay” şeklinde konuştu.
 Oğlunun da hukuku okuduğunu sözlerine ekleyenduayen gazeteci  Külahçı  Avrupa Sağlık Dergisi’ni ilgiyle takip ettiğini sözlerine ekledi. Editör Avrupa Sağlık    Tarih 03 Nisan 2016, 11:50

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Avrupa Sağlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Erken teşhis hayat kurtarır! Ambulans uçaklar yurtdışına da uçuyor Birinci Yaşlılık Şurası yapıldı Hindistan'da sahte içki: 150 ölü
 
SAĞLIK-MİZAH
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 

www.avrupasaglik.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Avrupa Sağlık Dergisi'ne aittir. Yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Avrupa Sağlık Dergisi, Berggasse 13 67269 Grünstadt, Deutschland
Tel : +49 +(0) 177 86 133 52