BÖLÜM: - 
Üniversitelerarası sağlık köprüsü kuruldu

Üniversitelerarası sağlık köprüsü kuruldu

Gießen Justus Liebig Üniversitesi ile Medeniyet ve Medipol Üniversiteleri arasında işbirliği yapılması kararı alındı.

Türk Alman Sağlık Vakfı'nın girişimleriyle başlatılan görüşmeler neticesini verdi. Gießen Justus Liebig Üniversitesi ile Türkiye'den Medeniyet ve Medipol Üniversiteleri arasında işbirliği yapılması kararı alındı. Yapılan görüşmelerde karşılıklı işbirliği konusunda mütabık kalındı.
  
OLUMLU GÖRÜŞMELER         

Türk Alman Sağlık Vakfı Medipol Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabahattin Aydın ve  Medeniyet Üniversitesi yöneticisi Prof. Dr. Muhammet İhsan Karaman onuruna  yemek verdi. Giessen Justus-Liebig Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Joybrato Mukherjee'nin de davet edildiği yemekte bir konuşma yapan Prof. Dr. Muhammet İhsan Karaman görüşmelerin çok olumlu geçtiğini söyledi.

ANLAŞMALAR YAPILDI       

Türk Alman Sağlık Vakfı Başkanı Dr. Yaşar Bilgin,"Bazı alanlarda ortak çalışma projeleri ve ilave karşılıklı eğitim anlaşması da yapan heyet, önümüzdeki yıllarda yapılacak olan ortak aktivitelerin altyapısını oluşturma sürecini de başlattı." dedi.
 
Frankfurt Başkonsolosu Mustafa Çelik konuşmasında üniversiteler arasında yapılacak olan işbirliğini memnuniyet karşıladığını belirtip  her türlü desteğin verileceğini söyledi.  Çelik, emeği geçenlere teşekkür etti. Davete   THY Frankfurt Müdürü Mehmet Akalın, THY Almanya Hukuk Sorumlusu Mustafa Çiçek ve Göz hekimi Dr. Fazlı Peru da katıldı.Editör Avrupa Sağlık    Tarih 05 Ocak 2016, 21:12

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Avrupa Sağlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
“Kovid-19 salgını Suriye'deki korkunç durumu kötüleştirdi Corendon Airlines’den dönüş garantisi Enerji tasarrufu çağrısı “Sigara içmiyorum, teşekkür ederim”
 
SAĞLIK-MİZAH
 

www.avrupasaglik.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Avrupa Sağlık Dergisi'ne aittir. Yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Avrupa Sağlık Dergisi, Berggasse 13 67269 Grünstadt, Deutschland