BÖLÜM: - 
İletişim Uzmanı Ludmilla Zimmer'den uyarı

İletişim Uzmanı Ludmilla Zimmer'den uyarı

“ Başarı, kültürlerarası açılımdan geçmektedir”

HESSEN  Eyaleti ve Giessen Marburg Üniverslte Klinikleri ile Türk Alman Sağlık Vakfı'nın ortak projesi Kültürlerarası Sağlık Merkezi'nin ," Kültürlerarası Açılım" başlığıyla organize ettiği seminerde konuşan Kültürlerarası İletişim Uzmanı Ludmilla Zimmer,"Özellikle bakım ve destek alanında, yabancı uyruklu insanlarla temas sağlamak çok önemlidir." dedi.     

     KÜLTÜREL FARKLILIK       
Ludmilla Zimmer, "Hasta ve sağlık personeli arasında kültürel farklılıklar ve dil engellerinin aşılarak etkili iletişim kurulursa başarı çok yüksek olur" diyerek "Bu durumda hastadan doğru veriler toplanacak, tanı hataları önlenecek, hastalar ilaç önerilerine ve izlemlere daha çok uyacaklar. Sık sık tekrarlanmak zorunda kalan muayeneler ve tedaviler veya hastanelerde uzayan yatış süreleri azalacak" diye konuştu.                            
Ludmilla Zimmer, "Çeşitlilik birleştirir, başarı kültürlerarası açılımdan geçmektedir.' dedi.
Kültürlerarası Sağlık Merkezi sorumlusu Ayla Gediz ise,"  Kültürlerarası açılım sosyal hizmet ve desteklerden yararlanan göçmenlere bakış açısının değişmesinide beraberinde getirir. Başta Türkler olmak üzere göçmenlerin Almanya'da ne kadar uzun süre yaşarlarsa yaşasınlar bir çoğu sahip olduğu dini ve kültürel özelliklerini sürdürmeye devam etmektedirler .Kültürlerarası açılım yardımıyla dil, din ve kültürel farklılıklarından kaynaklanan engelleri aşmak hedefindeyiz " dedi.   Editör Avrupa Sağlık    Tarih 05 Ocak 2016, 20:46

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Avrupa Sağlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
“Kovid-19 salgını Suriye'deki korkunç durumu kötüleştirdi Corendon Airlines’den dönüş garantisi Enerji tasarrufu çağrısı “Sigara içmiyorum, teşekkür ederim”
 
SAĞLIK-MİZAH
 

www.avrupasaglik.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Avrupa Sağlık Dergisi'ne aittir. Yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Avrupa Sağlık Dergisi, Berggasse 13 67269 Grünstadt, Deutschland