BÖLÜM: - 
Türkçe-Almanca kreş hizmete girdi

Türkçe-Almanca kreş hizmete girdi

Frankfurt'ta 'Dostluk' isimli ilk Almanca-Türkçe iki dilli kreşin resmi açılışı düzenlenen törenle yapıldı.

AWO bünyesinde, Türk Sivil Toplum Kuruluşları'nın destekleriyle Frankfurt'ta 'Dostluk' isimli ilk Almanca-Türkçe iki dilli kreşin resmi açılışı düzenlenen törenle yapıldı. Frankfurt Belediye Başkanı Peter Feldmann'ın da katıldığı açılışa çok sayıda üst düzey katılım oldu.

      İKİNCİ DİLİN ÖNEMİ               

Açılışta bir konuşma yapan Frankfurt  Belediye Başkanı Peter Feldmann iki dilin önemi üzerinde durdu ve kreşin açılmasından büyük memnuniyet duyduğunu söyledi. Diğer konuşmacılarda iki dilli kreşin açılmasının büyük bir eksikliği doldurduğunu dile getirdiler.

     ÇOK KİŞİNİN EMEĞİ VAR            
T.C. Berlin Büyükelçisi  Hüseyin Avni Karslıoğlu da yaptığı açıklamada kreşin açılmasında çok sayıda sivil toplum kuruluşunun emeği olduğunu söyledi. Karslıoğlu  kreşin bugünlere gelmesinde emeği geçen herkese herkese teşekkür etti. Karslıoğlu, Almanya'nın diğer bölgelerinde Türkçe-Almanca kreşlerin açılması gerektiğini söyledi. Daha sonra kreşi gezen Karslıoğlu'na kreş müdürü Zübeyde Temizel eşlik etti. Temizel, kreş hakkında Büyükelçiye bilgiler sundu.  Karslıoğlu bir ara çocukların masasına oturarak düz bir kağıda dolma kalemle yazı yazdı.

VELİLERDEN BÜYÜK TALEP

Kreş müdürü Zübeyde Temizel velilerden çok büyük talep geldiğini söyledi. Öğrenci kontenjanının 60'la sınırlı olduğunu belirten Temizel kreşteki eksikliklerin de en kısa zamanda giderileceğini belirtti. Öte yandan kreşi gezen veliler 'Bu bir hayalde, gerçek oldu. Bizim de bir kreşimizin olması gurur verici. Buraya gelecek çocuklarımız hem ana dillerini öğrenecekler hem de özgüvenle büyüyecekler' şeklinde konuştular.Editör Avrupa Sağlık    Tarih 13 Ekim 2015, 19:08

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Avrupa Sağlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Erken teşhis hayat kurtarır! Ambulans uçaklar yurtdışına da uçuyor Birinci Yaşlılık Şurası yapıldı Hindistan'da sahte içki: 150 ölü
 
SAĞLIK-MİZAH
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 

www.avrupasaglik.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Avrupa Sağlık Dergisi'ne aittir. Yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Avrupa Sağlık Dergisi, Berggasse 13 67269 Grünstadt, Deutschland
Tel : +49 +(0) 177 86 133 52