BÖLÜM: - 
5 milyon kişinin başı ‘dizi’ ile dertte

5 milyon kişinin başı ‘dizi’ ile dertte

Almanya‘da beş milyon kişinin sürekli diz ağrısı çektiği, özellikle 40 yaş sonrasının ağrılardan daha çok etkilendiği belirtilmekte.

Münih Schwabing Kliniği‘nde Türkler için özel düzenlenen toplantıda uzman doktorlar Dr. Erich Sebisch ve Dr. Stephan Gass kalça ve diz sorunları konusunda bilgilendirdi.   ‚‘Almanya‘da beş milyon kişi sürekli diz ağrısı çekmektedir. 40 yaşı üzeri her üç kişiden biri diz ağrısıyla mücadele etmektedir. 

HER YIL 175 BİN YAPAY DİZ

Her yıl 175 bin kişiye yapay diz kapağı takılmaktadır “ diyen ‚ Dr. Sebisch  “doktorların diz ağrınızı bir iğneyle, hele kortison iğnesiyle geçiştirmesine izin vermeyin” dedi.
Kliniğin ‚‘Kaza Cerrahisi ve Ortopedi Bölümü‘‘ uzmanlarından Dr. Sebisch ve Dr. Gass’ın, özellikle birinci nesilden çok sayıda yurttaşımız katıldığı konferansında, tüm konuşmalar anında Türkçe‘ye çevrildi. 
  DOKTORDAN UYARI           

Doktorlar toplantıda diz ve kalça sorunlarının yaygınlığına dikkati çekerek  „Özellikle çalışma koşullarının ağırlığıyla bağlantılı bu rahatsızlıklar, kiloya dikkat ederek, bol yürüyüş yaparak ve sigarayı azaltarak geciktirilebilir‘‘ dedi. Diz ağrısı çekenleri uyaran Dr. Sebisch “maalesef bazı doktorlar bir ağrı kesici iğne ile sorunu geçici olarak çözme yoluna gidiyorlar. Buna izin vermeyin, hele “kortizon” iğnesini mutlaka gerekli değilse yaptırmayın, çok sık vurulduğunda vücudun bağışıklık sitemini bozmaktadır” dedi. Editör Avrupa Sağlık    Tarih 13 Temmuz 2015, 03:38

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Avrupa Sağlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
“Kovid-19 salgını Suriye'deki korkunç durumu kötüleştirdi Corendon Airlines’den dönüş garantisi Enerji tasarrufu çağrısı “Sigara içmiyorum, teşekkür ederim”
 
SAĞLIK-MİZAH
 

www.avrupasaglik.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Avrupa Sağlık Dergisi'ne aittir. Yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Avrupa Sağlık Dergisi, Berggasse 13 67269 Grünstadt, Deutschland