BÖLÜM: - 
Kalp cerrahları AATS ’de buluştu

Kalp cerrahları AATS ’de buluştu

KALP, DAMAR VE GÖĞÜS CERRAHİSİ ALANINDA DÜNYADA EN PRESTİJLİ KONGRE OLARAK BİLİNEN AMERİKAN GÖĞÜS CERRAHİSİ DERNEĞİ (ATAS) KONGRESİ 25-29 NİSAN’DA AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ’NİN SEATTLE ŞEHRİNDE GENİŞ KATILIMLA YAPILDI

Her yıl dünyanın birçok ülkesinden binlerce katılımcıya geniş ve yeniliklerle dolu bir bilimsel program sunan kongre bu sene de geleneğini sürdürdü, kalp cerrahını Seattle'de buluşturdu.    

 BU YIL BİR İLK YAŞANDI             

 Kongrede katılımcılara geniş bir eğitim programının yanı sıra alanlarında lider kliniklerin araştırma programlarından klinik ve deneysel çalışmalardan özenle seçilmiş sunumlar yer buluyor. Kalp, damar ve göğüs cerrahisi alanında günümüzde uygulanmakta olan tedavilerin geçtiğimiz yıllarda bu kongrede ilk defa cerrahların tartışmasına sunulduğunu belirtmek gerekmektedir.

    PROF. AKINTÜRK EKİBİYLE ORDAYDI        

 Geçen sene olduğu gibi bu sene de Gießen Çocuk Kalp Cerrahisi Kliniği tüm Almanya çapında Çocuk Kalp Cerrahisi dalında tek klinik olarak kongrede sunum yapmak için davet edildi. Kalbin sol tarafının küçük olması durumunda uygulanacak cerrahi tedaviyi 2000'li yılların başında yeni bir teknikle geliştirerek dünyaya yenilik olarak sunan Prof. Dr. Hakan Akıntürk yönetimindeki Gießen Çocuk Kalp Cerrahisi Kliniği alanında dünyadaki sayılı kliniklerden biri olarak yerini belirledi. Klinik yılda yaptığı 550 civarında ameliyat aynı zamanda alanında Almanya'nın en büyük 3-4 kliniği arasında bulunmaktadır. 

     DOÇ.DR YEREBAKAN SUNUM YAPTI      

 Bu sene dünyanın değişik ülkelerinden gelen seçkin cerrahlar kongrede Gießen Hibrid Prosedürü olarak tıp literatürüne geçen tekniğin geçen 17 yıl zarfında 182 hastanın tedavisinde varılan uzun dönem sonuçları Gießen Çocuk Kalp Merkezi'nde çalışan Doç. Dr. Can Yerebakan'ın sunumuyla değerlendirme şansına kavuştular. Büyük ilgi uyandıran sonuçlar yorumculardan övgü aldı.    

Sonuçların önümüzdeki aylarda derneğin saygın bilimsel dergisi Journal of Thoracic and Cardiovascular Surgery'de yayınlanması ve böylece tüm dünya hekimlerinin bilgisine sunulması bekleniyor.Editör Avrupa Sağlık    Tarih 13 Temmuz 2015, 03:28

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Avrupa Sağlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Erken teşhis hayat kurtarır! Ambulans uçaklar yurtdışına da uçuyor Birinci Yaşlılık Şurası yapıldı Hindistan'da sahte içki: 150 ölü
 
SAĞLIK-MİZAH
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 

www.avrupasaglik.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Avrupa Sağlık Dergisi'ne aittir. Yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Avrupa Sağlık Dergisi, Berggasse 13 67269 Grünstadt, Deutschland
Tel : +49 +(0) 177 86 133 52