BÖLÜM: - 
Tatil planınız “sağlıklı” olsun

Tatil planınız “sağlıklı” olsun

Tatil planlarımızı yaparken sağlığımızı da planlarımıza dahil etmeliyiz.

Sevgili okurlarım; bildiğiniz gibi baharın başlangıcındayız ve çoğumuz ‘ Yaz tatilini nerede geçereceğiz ‘ in planını yapmakta. Tatil planlarımızı yaparken sağlığımızı da planlarımıza dahil etmeliyiz. Sağlıklı bir tatil için şimdiden hazırlanmak önemli olabilir. Tatile çıkmadan önce kontrollerimizi yaptırmak, tatil yapacağımız bölgedeki sağlık sistemi hakkında bilgi edinmek önemlidir. Hatta şimdiden sigorta kurumunuzla irtibata geçip tatilde hangi evrakların gerekebileceğini öğrenebilirsiniz.

   SAĞLIK LİSTENİZ HAZIR OLSUN

Özellikle kalp hastalığı, diyabet, hipertansiyon vb. hastalıklarınız mevcut ise ne kadar erken önlem alırsanız o kadar iyi olur.  Tatilde sağlık sigorta kartınızı yanınızdan hiç ayırmamaya özen gösterin. Aynı şekilde kullandığınız ilaç listesi ve şu ana kadar size konan teşhisleri belirten listenin yanınızda olmasında fayda olacaktır.
Dilerim bunlara hiç gerek kalmaz ama pişman olmamak için önlem almakta büyük fayda vardır.

   BU ARADA BİZ NELER YAPTIK ?                         

Nisan sayımızla birlikte yeniden sizlerle olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Oldukça geniş muhtavalı bir sayı hazırladık sizler için. Hep güzel haberleri sizlerle paylaşmak istedik. Ama ne yazık ki bazan haberler iyi olmayabiliyor. Mesela dergimizin kapağında çalıştığımız spor yapmayı sevmediğimizle ilgili haber. Oysa ki spor sağlık demektir. Spor yapmalıyız...
Bunun yanında güzel haberlerimiz de var. Tıp Bayramı büyük bir coşkuyla kutlandı. Arkadaşlarımız kutlamaları takip etti ve bu sayımızda sizlerle paylaşıyoruz. Yine bu sayımızda birbirinden değerli yazarlarımızı okuyabilirsiniz. Meslektaşım Doç. Dr. Can Yerebakan’ın  ‘Türkiye ve Yabancı Hekim’ başlıklı yazısını beğeni ile okuyacağınızı düşünüyorum.

  AVRUPA SAĞLIK 9 YAŞINDA           

Bu arada dergimiz 9. yaşına girdi. Bugüne kadar dergimizde emeği geçen tüm meslektaşlarıma, bizi reklamları ile destekleyen kurumlara ve okurlarımıza teşekkür ederiz. Ayrıca yaş günümüz dolayısıyla bizleri unutmayıp telefonla, e maille veya bizzat gelerek yaş günümüzü kutlayan Avrupa ve Türkiye’deki dostlarımıza da teşekkür edip, herkese sağlık ve mutluluk dolu günler dileriz.          

Saygı ve sevgilerimle.

Prof. Dr. med Ali ErdoğanEditör Prof. Dr. med. Ali Erdoğan    Tarih 05 Nisan 2015, 19:17

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Avrupa Sağlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Editör'den HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Erken teşhis hayat kurtarır! Ambulans uçaklar yurtdışına da uçuyor Birinci Yaşlılık Şurası yapıldı Hindistan'da sahte içki: 150 ölü
 
SAĞLIK-MİZAH
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 

www.avrupasaglik.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Avrupa Sağlık Dergisi'ne aittir. Yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Avrupa Sağlık Dergisi, Berggasse 13 67269 Grünstadt, Deutschland
Tel : +49 +(0) 177 86 133 52