BÖLÜM: - 
Fransa’da 20.000 doktor yurt  dışı mezunu

Fransa’da 20.000 doktor yurt dışı mezunu

www.ouest-france.fr internet sitesi Fransa’daki doktorlarla ilgili ilginç bir haber yayınladı.

Sitenin haberine göre ülkede toplam 270 bin doktor bulunmakta. Bunlardan 61 Bini emekli, 22.568’i yabancı diplomalı. Haberde son 7 yıl içinde (2007-2014 )yurtdışından tıp okuyanların sayısının yüzde 60 arttığı belirtilmekte. 20 bin doktorun sabit çalıştığı ( hep aynı yerde ) belirtilen haberde en fazla doktorun da Cezayir’den geldiği vurgulanmakta. Savaş sebebiyle Suriye’den Fransa’ya gelen doktor sayısı ise 375.
Fransa Ulusal Doktor Konseyi’ne göre (Conseil national de l’Ordre des médecins) ülkede doktor sıkıntısının yaşandığını özellikle küçük şehir ve köylerde doktor eksikliğinin giderilemediğini belirtilmekte. Editör Avrupa Sağlık    Tarih 10 Ocak 2015, 21:39

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Avrupa Sağlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
“Kovid-19 salgını Suriye'deki korkunç durumu kötüleştirdi Corendon Airlines’den dönüş garantisi Enerji tasarrufu çağrısı “Sigara içmiyorum, teşekkür ederim”
 
SAĞLIK-MİZAH
 

www.avrupasaglik.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Avrupa Sağlık Dergisi'ne aittir. Yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Avrupa Sağlık Dergisi, Berggasse 13 67269 Grünstadt, Deutschland