BÖLÜM: - 
Sağlık turizimcileri Hamburg'da buluştu

Sağlık turizimcileri Hamburg'da buluştu

Visit Turkey for Health Care Platformu Başkanı Dr. Dursun Aydın, Hamburg’da yaptığı açıklamada Türkiye’nin sağlık turizminde büyük avantajları olduğunu söyledi”

Uluslararası Hasta Hizmetleri Derneği (İPSA) ve Visit Turkey for Healthcare Platformu  Hamburg  ve çevresi Türk sağlık çalışanları ile Hafen Hotel’de buluştu. 

     ‘TÜRKİYE‘DE SAĞLIK SÖKTÜRÜ GELİŞTİ’                     

Seyahat acenteleri, doktorlar ile sağlık sektöründeki aracı kurum temsilcisinin katıldığı toplantının açış konuşmasını yapan Visit Turkey for Health Care Platformu Başkanı Dr. Dursun Aydın sağlık turizmi konusunda açıklamalarda bulundu. Sağlık turizminde Türkiye‘nin önemini anlatan Dr. Aydın, Ekonomi Bakanlığı’nın vermiş olduğu teşvikler hakkında katılımcılara açıklamalarda bulundu. Türkiye’de sağlık söktürünün hızla geliştiğinhi ve özelilkle son yıllanda önemli mesafeler aldığını belirten Dr. Aydın “ Ne yazık ki bu gelişmelden Avrupalı Türkler yeterince faydanamıyor” dedi. Almanya’ya 17 yıl önce de geldiğini hatırlatan Dr. Aydın “O dönemde SSK’da kuyruk bekleme ve ciddi sağlık sıkıntıları çeken bir Türkiye vardı. Bu durum Avrupa’da yaşayan hastalarımızı da izine geldiklerinde çok olumsuz etkiliyordu. O zaman bu problemleri çözmek için gelmiştik. Fakat 2005’de sağlıklı dönüşüm programıyla Türkiye’deki sağlık sistemi mükemmel bir noktaya geldi. Bundan sizler de pozitif etkileniyorsunuz. Bugünkü gelişimizin sebebi de bu değişimi anlatmak ve tersine dönen sağlık sisteminden sizlerin de yararlanmasını sağlamaktır” dedi. Katılımcıların sorularını yanıtlayan Dr. Aydın ilkini Hamburg‘da yaptıkları sağlık toplantılarının diğer bölgelerde de gerçekleştireceklerini sözlerine ekledi.  

    BAYINDIR SAĞLIK GRUBU            

Öte yandan Bayındır Hastahanelerini de toplantıda  Genel Müdür Yardımcısı Erdem İnan  ve İçerenköy Hastanesi Direktörü Dr. Cem Talas temsil etti. Dr. Talas,  Bayındır Hastahanelerinin çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu. 
Öte yandan Koç Üniversite‘si Hukuk Fakültesi‘nden toplantıya katılan Doç.Dr.Ayfer Uyanık Çavuşoğlu ise sağlık turizminin hukuksal bölümleri üzerinde katılımcıları bilgilendirdi. 70’e yakın davetlinin takip ettiği toplantı akşam yemeği ile son buldu. 

( DETAYLI BİLGİ OCAK SAYIMIZDA )Editör Avrupa Sağlık    Tarih 03 Ocak 2015, 21:12

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Avrupa Sağlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
“Kovid-19 salgını Suriye'deki korkunç durumu kötüleştirdi Corendon Airlines’den dönüş garantisi Enerji tasarrufu çağrısı “Sigara içmiyorum, teşekkür ederim”
 
SAĞLIK-MİZAH
 

www.avrupasaglik.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Avrupa Sağlık Dergisi'ne aittir. Yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Avrupa Sağlık Dergisi, Berggasse 13 67269 Grünstadt, Deutschland