BÖLÜM: - 
Bakan Özoğuz gençlere seslendi

Bakan Özoğuz gençlere seslendi

‘Sizin yeriniz toplumun tam ortasında. Kenarında değil orada işiniz yok’

Hamburg Askeri Hastanesi’nde Müslümanlar hastaların ibadet edebilmeleri için mescidin açılışında konuşma yapan Almanya’nın Uyumdan Sorumlu Bakanı Aydan Özoğuz “Bu aslında özellikle genç Müslümanlara ‘Sizin yeriniz toplumun tam ortasında. Kenarında değil orada işiniz yok’ mesajı verdi. Özoğuz “Aynı şekilde hastaneye gelenlere güven duygusu veriyor. Biz hepimiz bir toplum oluşturuyoruz. Bunun bir askeri hastane tarafından gerçekleştirilmesi özellikle çok güzel” şeklinde konuştu.
 BARIŞ & HUZUR İÇİN   

Hastane Komutanı Dr. Joachim Hoitz, “Bu projeyle aynı zamanda tutuculuğa ve aşırı sağcılığa da net bir mesaj vermek, toplumlar ve dinler arasındaki huzur, barış ve birliğin artmasına katkı sunmak istiyoruz” dedi.
   ‘HERKESE AÇIĞIZ’         
Askeri hastanede psikiyatri bölümünde uzmanlığını yapan Leval Kaya-Yıldız, “İnsanların giderek manen daha çok hastalandığı günümüzde insanların ruhlarına hitap etmek de çok önemli. İbadet ve duanın manevi bir güç olarak hastaların tedavisinde önemli bir etken olduğuna inanıyoruz. Bu proje ile ayrıca hastanemizin sadece askeriye için değil, herkese açık olduğu mesajını da vermek istedik” şeklinde konuşmasını özetledi.    Editör Avrupa Sağlık    Tarih 11 Ekim 2014, 18:47

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Avrupa Sağlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
“Kovid-19 salgını Suriye'deki korkunç durumu kötüleştirdi Corendon Airlines’den dönüş garantisi Enerji tasarrufu çağrısı “Sigara içmiyorum, teşekkür ederim”
 
SAĞLIK-MİZAH
 

www.avrupasaglik.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Avrupa Sağlık Dergisi'ne aittir. Yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Avrupa Sağlık Dergisi, Berggasse 13 67269 Grünstadt, Deutschland