BÖLÜM: - 
‘Doktorlarımız sağlık elçimizdir’

‘Doktorlarımız sağlık elçimizdir’

Doç. Dr. Kudret Bülbül, Avrupa'daki gençlerin sağlık mesleğine yönelmesinin sevindirici olduğunu söyledi.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Doç. Dr. Kudret Bülbül, yurtdışında görev yapan Türk hekimlerin, Türkiye’nin sağlık elçisi olduğunu söyledi.
  
    BÜYÜK SORUMLULUK    

Ankara ’da  bulunan Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı’nda Avrupa Sağlık Dergisi’ni kabul eden Doç. Dr. Kudret Bülbül saglığın ihmal edilmemesi gerektiğini belirterek, “ Vatandaşlarımızın saglığı konusunda yurtdışındaki Türk hekimlerine büyük görevler düşmektedir” dedi. Avrupa’da gençlerimizin tıp eğitimine ilgi göstermesini takdirle karşıladığını belirten Bülbül “Tedavide anadilin önemi büyüktür. Bu bakımdan Avrupa’da sağlık ordusuna katılan gençlerimize, yabancı dil sorunu çeken vatandaşlarımızın tedavisinde büyük görevler düşmektedir” şeklinde konuştu.

   8 YILDIR YAYINDAYIZ
     
    
Dergimiz Yayın Yönetmeni Şevki Demircan da Avrupa Sağlık Dergisi’nin çalışmaları hakkında bilgi sundu. Şevki Demircan, Avrupa Sağlık Dergisi’nin 8 yıldır yayında olduğunu Almanya ve Avusturya’da gazete bayiilerinde satıldığını belirtti. Derginin ayrıca kurlara posta ve elden dağıtım şeklinde ulaştığını söyledi. Avrupa Sağlık Dergisinin yayınında Avrupa’daki Türk hekimlerinin büyük özverilerde bulunduğunu söyleyen Demircan, hedeflerinin sağlık eğitimi alan üniversiteli gençleri yazıişleri kadrosuna kazandırmak olduğunu sözlerine ekledi. Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Doç. Dr. Kudret Bülbül ile görüşmede AK Parti Kütahya Milletvekili Hüseyin Tuğcu ve  Dr. Kemal Aydın da yer aldı.Editör Avrupa Sağlık    Tarih 14 Ekim 2015, 06:18

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Avrupa Sağlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
“Kovid-19 salgını Suriye'deki korkunç durumu kötüleştirdi Corendon Airlines’den dönüş garantisi Enerji tasarrufu çağrısı “Sigara içmiyorum, teşekkür ederim”
 
SAĞLIK-MİZAH
 

www.avrupasaglik.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Avrupa Sağlık Dergisi'ne aittir. Yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Avrupa Sağlık Dergisi, Berggasse 13 67269 Grünstadt, Deutschland