BÖLÜM: - 
KÖLN: Çevre için kollar sıvandı

KÖLN: Çevre için kollar sıvandı

Handan Anapa: ‘Hedefimiz göçmenler arasında farkındalık yaratmaktır’

TEMA-Almanya Vakfı Proje Koordinatörü Handan Anapa’nın öncülüğünde Tema Almanya Vakfı’nda Köln’ün önde gelen başarılı kadınları biraraya gelerek bir toplantı düzenlendi. Düzenlenen toplantıya Köln’de farklı branşlardan ve sivil toplum örgütlerinden başarılı ve aktif olan birçok kadın katılarak, çevremizi korumak adına yapılabilecek proje fikirlerini ve işbirliği olanaklarını görüştüler. Toplantıda Almanya’da yaşayan vatandaşlarımız çevre konusunda nasıl daha hassas hale getirilebilir ve vatandaşlarımızın çevre konusunda daha aktif bir şekilde örgütlenmeleri için neler yapılabilir gibi sorunlar tartışıldı.
Tartışmada konuşma yapan TEMA-Almanya Proje Koordinatörü Handan Anapa vakfın hedeflerini ve çevre konusunda bu zamana kadar yaptığı projeleri tanıtarak „Yapılacak ortak çalışmalarla göçmenler arasında çevre konularında daha fazla farkındalık yaratmak ve kurumlar ve örgütler arası işbirliğine ağırlık vermek gerekmektedir. Çevresel sorunlara karşı da sadece birlik ve işbirliği içinde hareket edersek çözüm bulabileceğimiz inancındayım.” diye konuştu ve Tema-Almanya Vakfı’nın farkındalık yaratma ve fidan dikme gibi projelerine daha fazla destek verilmesi gerektiğinden bahsetti.Editör Avrupa Sağlık    Tarih 11 Ekim 2014, 18:10

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Avrupa Sağlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
“Kovid-19 salgını Suriye'deki korkunç durumu kötüleştirdi Corendon Airlines’den dönüş garantisi Enerji tasarrufu çağrısı “Sigara içmiyorum, teşekkür ederim”
 
SAĞLIK-MİZAH
 

www.avrupasaglik.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Avrupa Sağlık Dergisi'ne aittir. Yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Avrupa Sağlık Dergisi, Berggasse 13 67269 Grünstadt, Deutschland