BÖLÜM: - 
‘Her yıl 2.3 milyon işçi kaza kurbanı’

‘Her yıl 2.3 milyon işçi kaza kurbanı’

Uluslararası İşçi organizasyon (ILO) Başkanı Guy Ryder Frankfurt’tan dünyaya seslend:

İsviçreli Uluslararasi İşçi Organizasyonu (ILO) Başkanı Guy Ryder, dünya genelinde iş kazalarının hızla arttığına dikkat çekerek “ Her yıl 2.3 milyon işçi iş kazasından veya aldıkları enfekseyondan hayatını kaybetmektedir.’ dedi.

  4 BİN UZMAN KATILDI    
        
1955 yılından bu yana yapılan ve 3 yılda bir gerçekleşen Uluslararası İşçi Sağlığı ve Güvenliği Fuarı  140 ülkeden 4 bin uzmanın katılımıyla Frankurt’ta yapıldı.

      İSAG DA ORDAYDI       
Türkiye’den de kısa adı İSAG olan İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Derneği fuarda yer aldı. 2014 Dünya Kongresi Başkanı Dr. Walter Eichendorf iş sağlığı ve güvenilği konusunda ortak hareket etmenin ve bu şekilde kazaların önüne geçilmesinin önemi üzerinde durdu.
 Eichendorf “ Konunun uzmanları burada bu bizim için büyük bir fırsattır. Birlikte sorunlara çözüm bulalım. Bizim bir hedefimiz var. Kazaları sıfıra indirme. Gelin bunu birlikte başaralım’ dedi.
 Dr. Eichendorf’in konuşmasından sonra söz alan İsviçreli Uluslararasi İşçi Organizasyonu (ILO) Başkanı Guy Ryder de iş kazalarının önlenemeyen yükselişine dikkat çekerek her yıl 2.3 milyon işçinin hayatını kaybettiğini belirtti.  Editör Avrupa Sağlık    Tarih 10 Ekim 2014, 10:39

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Avrupa Sağlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Erken teşhis hayat kurtarır! Ambulans uçaklar yurtdışına da uçuyor Birinci Yaşlılık Şurası yapıldı Hindistan'da sahte içki: 150 ölü
 
SAĞLIK-MİZAH
 

www.avrupasaglik.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Avrupa Sağlık Dergisi'ne aittir. Yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Avrupa Sağlık Dergisi, Berggasse 13 67269 Grünstadt, Deutschland
Tel : +49 +(0) 177 86 133 52