BÖLÜM: - 
Defin yasası beğenildi

Defin yasası beğenildi

SPD Eyalet Meclis Grubu Sözcüsü Scheffler defin yasasını yorumladı

Kuzey Ren Vestfalya (KRV) Parlamentosu’nda karara bağlanan iyileştirmelerle Mezarlık ve Defin ile alakalı yasa (Defin Yasası) hakkında konuşan SPD Eyalet Meclis Grubu Sosyal Politika Sözcüsü Michael Scheffler, söz konusu iyileştirmelerle KRV’nin günümüzün modern ve çok kültürlü toplumuna uygun bir yasaya sahip olduğunu belirtti.

OLMASI GEREKEN BİR DURUM

Scheffler konuşmasına şöyle devam etti: “Defin Yasası’nın iyileştirilmesiyle artık Hristiyan olmayan dini topluluklar da, kendilerine has mezarlık işletme imkanına sahip oldular. Çok kültürlü toplumlar da olması gerektiği gibi, bundan böyle burada yaşayan yaklaşık 1,3 milyon müslüman ve diğer dinlerin mensupları da kendi mezarlıklarında, dinlerine ve adetlerine uygun ve yaşadıkları yere yakın bir şekilde defnedilecekler.
WUPPERTAL FAYDALANACAK
1 Ekim’de yürürlüğe girecek olan yasadan, muhtemelen ilk olarak Wuppertal yararlanacak. Wuppertal Belediyesi ile dini kuruluşlar arasında bu yönde uzun süredir çalışmalar sürüyor. Bu yasa, burada yaşayan ve farklı inançlara sahip olan insanların entegrasyonu için de önem taşıyor.   Editör Şevki Demircan    Tarih 10 Ekim 2014, 10:30

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Avrupa Sağlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
“Kovid-19 salgını Suriye'deki korkunç durumu kötüleştirdi Corendon Airlines’den dönüş garantisi Enerji tasarrufu çağrısı “Sigara içmiyorum, teşekkür ederim”
 
SAĞLIK-MİZAH
 

www.avrupasaglik.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Avrupa Sağlık Dergisi'ne aittir. Yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Avrupa Sağlık Dergisi, Berggasse 13 67269 Grünstadt, Deutschland