BÖLÜM: - 
Sonbahara merhaba derken...

Sonbahara merhaba derken...

Sevgili okurlarım tatil sonrası olan bu yazıma aslında güzel bir haberle başlamak isterdim.

Ama ne yazık ki Ebola Virüsü dünya için tehlike olmaya devam ediyor. Dergimizde bu konu ile ilgili bir haberi sizler için topladı. Ebola dünyana ne kadar etkili oluyor. Bu sayımızda okuyabilirsiniz. Arkadaşlarımız sizler için yine en güzel dergiyi hazırlamanın içinde oldular. Birbirinden güzel haber ve röportajları sizler için hazırladılar. Kapak olarak çocuklarda şeker hastalığını işledik. Haberde bu konuda ızdırabı olan anne-babalara yol göstermeye çalıştık. Yine bu sayımızda aynı zamanda meslektaşımız olan sanatçımız Cüneyt Arkın ile yapılan röportajı okuyabilirsiniz.

    İSTANBUL’DA BULUŞUYORUZ   

Ayrıca ekim ayı sonunda Türk Tıp Dünyası İstanbul’da buluşacak. Gecikmiş bir toplantı olmasına rağmen bu konuda adım atılması memnuniyet verici. Bu toplantıya biz de davet edildik. Meslektaşlarımızla İstanbul’da buluşup tanışıp fikir alış verişinde buluşma imkanımız olacak. Toplantı ile ilgili haberleri sonraki sayımızda sizinle paylaşacağız. 
İsviçre’deki meslektaşlarımızın ‘leziz restorantlarda’ buluşmaları ile ilgili haberleri okumaktayız. Sağlık personeli arasında kaynaşmayı sağlayan bu toplantıları memnuniyetle takip ediyoruz. Eğer bize de davet gelirse severek katılırız.

      ÇEVRE SAĞLIK DEMEKTİR       

Sağlık denince akla ilk gelenlerden biri de çevredir. Bu konuda TEMA-Almanya Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı C. Hayati Önal ile ‘çevreyi’ görüştük. Keza Türkiye Araştırmalar Merkezi de çevre konusuna büyük ağırlık vermekte. Onunla ilgili haberleri de bu sayımızda okuyabilirsiniz.      
Arkadaşlarımız tv.berlin’in sahibesi Seyhan Yiğit’le konuştu. İlk kez Alman basınında bir Türk yer almakta. tv.berlin’in yeni sahibi yayınlarında sağlık konularına daha ağırlık vermek istediklerini söyledi. Sağlık çok önemli bir konu. Kendisine başarılar dileriz.
         
        DESTEK BEKLİYORUZ             

Bu dergiyi yaklaşık 8 yıldır okumaktasınız. OIdukça zor imkanlar içinde dergimiz sizlere ulaşmakta. Malumunuz bir yayın güçlü sermaye ile ayakta durur. Fakat bizim bu dergi kendi imkanları ile ayakta durmaya çalışıyor. Her sayımız büyük fedekarlık, büyük özverilerle okurlarımıza ulaşmakta. Dergimizin yayınına devam edebilmesi ve daha geniş kitlelere ulaşması için herkese büyük görevler düşmektedir. 8 yılda inşaa edilen bu derginin yayından çekilmesi başta Avrupa’daki sağlık çalışanlarımız olmak üzere geniş kitle tarafından büyük üzüntüyle karşılanacaktır. 
Biz ‘ayakta kalmak’ ve imkansızlıklar içinde okurlarımıza ulaşmak için mücadelemizi sürdürüyoruz.
 Bu konuda herkese birer görev düşmektedir. Çok geç olmadan gelin bu yayına maddi manevi destek olalım, Avrupa Sağlık Dergisi’ni torunlarımıza taşıyalım.

Sağlıcakla kalın... 

Prof. Dr. med Ali ErdoğanEditör Avrupa Sağlık    Tarih 02 Ekim 2014, 12:05

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Avrupa Sağlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Editör'den HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
“Kovid-19 salgını Suriye'deki korkunç durumu kötüleştirdi Corendon Airlines’den dönüş garantisi Enerji tasarrufu çağrısı “Sigara içmiyorum, teşekkür ederim”
 
SAĞLIK-MİZAH
 

www.avrupasaglik.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Avrupa Sağlık Dergisi'ne aittir. Yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Avrupa Sağlık Dergisi, Berggasse 13 67269 Grünstadt, Deutschland