BÖLÜM: - 
‘Sağlık programları ilgi çekmiyor’

‘Sağlık programları ilgi çekmiyor’

TV-Radyo program yapımcısı Özcan Özbay'la ‘ sağlık’ı konuştuk.

Hollanda Türk basınının duayenlerinden gazeteci, TV-Radyo program yapımcısı Özcan Özbay gerek Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşlarının, gerekse Avrupa’da Türk basınının sağlıga yeterince önem vermediğini söyledi. Türk basın organlarında sağlıkla ilgili yapılan yayınların yetersiz olduğunun altını çizen Özbay buna gerekçe olarak da toplumun bu tür yayınlara gerekli duyarlılığı göstermeyip, sahiplenmemesinden kaynaklandığını belirtti.

AVRUPALILAR BİZDEN DAHA İYİ               

Sağlık haberciliği ve toplum duyarlılığı açısından Avrupalıların çok daha ileride olduğunu söyleyen Özbay ‘ Vatandaşlarımız sağlıkla ilgili yapılan programları, eğer kendisinde o programda ele alınan hastalıkla ilgili bir sorunu yoksa, dinlememektedir. Oysa ki günün birinde programdanki hastalıktan müzdarip olabileceğinin hesabını yapmalıdır.’ şeklinde konuştu.
 
DUYURULARA BİLE İLGİ YOK          

Yapılan sağlık programlarının daha iyi olabilmesi için toplumun katkısının kaçınılmaz olduğunu söyleyen Özbay‘ Halkımız mektuplarla, maillerle, telefonlarla düzenlemiş olduğumuz sağlık programlarına katkı sağlayabilir. Bu şekilde bizler de daha iyi hizmet sunabiliriz. Zira toplumun katkısı olmadan iyi bir program yapmak zordur.’dedi.
Sağlıkla ilgili konularda kendilerine ulaşan duyuruları dinleyicileri ile paylaştığını belirten Özcan Özbay ‘ Ne yazik ki duyurularımıza bile çoğu zaman ilgi gösterilmemektedir. Sağlık konusunda vurdum duymazlık olmaması gerekmektedir.’ şeklinde konuştu. TV-Radyo program yapımcısı Özbay ‘Uzmanların sürekli uyardıkları, hastalanmadan kontor alışkanlığını artık bizim de öğrenmemiz gerekiyor.’ dedi.  Editör Avrupa Sağlık    Tarih 13 Eylül 2014, 15:15

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Avrupa Sağlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Erken teşhis hayat kurtarır! Ambulans uçaklar yurtdışına da uçuyor Birinci Yaşlılık Şurası yapıldı Hindistan'da sahte içki: 150 ölü
 
SAĞLIK-MİZAH
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 

www.avrupasaglik.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Avrupa Sağlık Dergisi'ne aittir. Yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Avrupa Sağlık Dergisi, Berggasse 13 67269 Grünstadt, Deutschland
Tel : +49 +(0) 177 86 133 52