BÖLÜM: - 
‘Tıp Bayramı da olmazsa...’

‘Tıp Bayramı da olmazsa...’

Bayram dolayısıyla İsviçre, Avusturya ve Berlin’de Türk sağlık çalışanları biraraya geldi. Kutlamaya katılanlar ‘Tıp Bayramı da olmazsa biraraya gelemeyeceğiz.’ şeklinde sitemde bulundular.

14 Mart Tıp Bayramı Avrupa’nın değişik şehirlerinde coşkuyla kutlandı. En göze çarpan kutlama ise İsviçre’deki Türk hekimler ve sağlıkçılar arasında oldu. Günler öncesi hazırlıklara başlayan İsviçre Türk Hekimleri ve Sağlık Çalısanları Birliği (ITHSAB)’nin Zürih’deki programına 150’e yakın davetli katıldı. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Almanya’nın Berlin şehrinde kısa adı BGTM olan Türk Sağlık Elemanları tarafından kutlama programı düzenlendi. Avusturya’daki Türk hekimler de Tıp Bayramı dolayısıyla biraraya geldiler. Törenlere katılan çok sayıda sağlık çalışanı ‘ 14 Mart Tıp Bayramı olmazsa yılda bir defa bile olsun biraraya gelemeyeceğiz’ şeklinde sitemde bulundular.

ZÜRİH’TE KUTLAMA VE ÖDÜL                                                        

Almanya, Fransa, Avusturya İngiltere, ve Türkiye’den gelen 150’ye yakın davetlinin katılımı ile gerçekleşen Tıp Bayramı kutlaması öncesi düzenlenen Bilimsel Sempozyumda, Dr. Ercüment Erçin, Prof. Dr. Wolfgang Korte, Doç.Dr. Hakan Sarıkaya ve genç Araştırmacı Aslı Akın tarafından yapılan bilimsel sunumlar büyük ilgi gördü. Meslek hayatında başarılı 30 yılı geride bırakan Dr. med. dent. Suat Safranlı Meslek Hizmet Ödülüne layık görüldü. Yaptığı başarılı çalışmalardan ötürü, Doç.Dr. med. Hakan Sarıkaya, Dr. med. dent. Gizem Gözmen, Dr. med. vet. Aykut Gram, Moleküler Biyolog Aslı Akın, Dr. med. Betül Parlar, Dr. med. Murat Yılmaz, Fizik Mühendisi Umut Kaya, ve Doktora Öğrencisi İlke Ilgaz’a ödülleri verildi. 
Ödül töreninden sonra akşam yemek ve sohbet birarada yapıldı. Toplantıya katılan doktor ve sağlık çalışanları  “Yalnızca eğlenmedik, birlikte öğrendik, tecrübelerimizi paylaştık. Mutlu olduk, mutluluğumuzu paylaştık’ şeklinde konuştu.

GENÇ ARAŞTIRMACILARA ÖDÜL         

Öte yandan Bilim Teşvik Ödüllerinin genç araştırmacılara verilmesi büyük ilgiyle karşılandı. Gençlerin teşvik edilmesi gerektiği belirtildi. Toplantıya katılanlar gelecek yılkı kutlamaları sabırsızlıkla bekleyeceklerini söylediler. Program sonunda programa sponsor olarak katkı sağlayan Italyan A. Menarini AG, Isviçreli Vifor AG firması, Isbank AG, Dernek Bankamız, Fransız Servier ve Alman Bayer firmaları’na teşekkür konuşması yapıldı.

VİYANA’DA COŞKULU KUTLAMA       

14  Mart Tıp Bayramı dolaysıyla Viyana Büyükelçiliğimizde verilen davete çok sayıda sağlık çalışanı iştirak etti. Büyükelçimiz Hasan Gögüş yaptığı açılış konuşmasında gençlerin tıp eğitimine daha fazla ilgi göstermesini, bu konuda toplumda büyük ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Kutlamalara, Birleşmiş Milletler Türkiye Daimi temsilcisi, Büyükelci Birnur Fertekligil , Viyana Başkonsolosu Kagan Atay ve Viyana Büyükelçiliği Müsteşarı Güçlü Kalafat da katılarak sağlıkçıların bayramını kutladı.Editör Avrupa Sağlık    Tarih 13 Eylül 2014, 15:03

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Avrupa Sağlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
“Kovid-19 salgını Suriye'deki korkunç durumu kötüleştirdi Corendon Airlines’den dönüş garantisi Enerji tasarrufu çağrısı “Sigara içmiyorum, teşekkür ederim”
 
SAĞLIK-MİZAH
 

www.avrupasaglik.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Avrupa Sağlık Dergisi'ne aittir. Yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Avrupa Sağlık Dergisi, Berggasse 13 67269 Grünstadt, Deutschland