BÖLÜM: - 
Türk hekimler İTHSAB'da buluştu

Türk hekimler İTHSAB'da buluştu

İsviçre Türk Hekimleri ve Sağlık Çalışanları Birliği kuruldu.

İsviçre’de yaşayan Türk hekimler kısa adı İTHSAB olan İsviçre Türk Hekimleri ve Sağlık Çalışanları Birliği çatısı altında buluştu. İTHSAB’tan yapılan açıklamada ‘Topluma daha iyi sağlık hizmetleri sunabilmek ve ülkede yaşayan sağlık çalışanlarının sorunlarını çözüm aramak için İsviçre Türk hekim ve sağlık çalışanları Birliği’nin kurulduğu belirtildi. Açıklamada ‘Amacımız sağlık sektöründe çalışan herkesi kucaklamaktır. Sağlık üzerine benim de söyleyecek sözüm var, yapacak katkım var diyen herkese kapımız açıktır.” denildi.

ITHSAB Yönetim Kurulu’da kimler var ?

Başkan: Uzman Dr. Cankut Yüksel, Aile Hekimi ve Radyoloji Uzmanı, Zürih Başkan Yardımcısı: Dr. med. dent. Gizem Gözmen, Serbest Diş Hekimi, Luzern Başkan Yardımcısı: Eczacı Mehmet Yağıcıbulut, Serbest Eczacı, Zürih Sayman-Kasa: Dr. Murat Yılmaz, Asistan Doktor, Kalp Damar Cerrahisi, Spital Triemli, Zürih Genel Sekreter: Dr. Ercüment Erçin, Kardiyoloji Uzmanı, Oberarzt, Kantonsspital Aarau Genel Sekreter Yardımcısı: Dr. Betül Parlar, Asistan Doktor, Genel Cerrahi, Spital Zofingen, Zürih Üye: Uzman Dr. Zehra Akdoğan, Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı, Serbest Hekim, Zürih Üye: Hemşire Gülşen Güler, Uzman Hemşire, Spitex Grubu, Zürih  Üye: Dr. Nilüfer Kalebaşı, Asistan Doktor, Psikiyatri Anabilim dalı, Zürih Üniversitesi, Zürih

Dr. Yüksel: ‘Birlikten güç doğar dedik, İTHSAB’ı kurduk’

Kısa adı İTHSAB olan İsviçre Türk Hekimleri ve Sağlık Çalışanları Birliği Başkanı Dr. Cankut Yüksel, Avrupa’da ki meslektaşlarımızın, hastalarımızın ve vatandaşlarımızın hizmetinde olabilmemiz için ‘Birlikten güç doğar dedik ve İTHSAB’ı kurduk.’ dedi.

OLUMLU MESAJLAR        

Gerek meslektaşlarından gerekse bölgedeki Türk vatandaşlarından çok olumlu mesajlar aldıklarını belirten Dr. Yüksel, Şu ana kadar Türk sağlıkçılar Birliğini kurmamış ülkelere de mesajımız bir an önce birleşin, bir araya gelin, artık biz Avrupada kalıcıyız, bizim yücelttiğimiz bayrağı yarın gençlerimiz, öbür gün çocuklarımız daha yükseklere taşıyacaktır. Avrupa’daki Türklerin başarısı, kültürümüzü dilimizi kaybetmeden çok çalışarak bulunduğumuz ülkelere tam entegrasyon ile mümkün olacaktır.’ şeklinde konuştu.

Dr. Yüksel, daha iyi hizmet sunabilmek için istişarenin önemine değinerek ‘Çeşitli defalar Avrupalı meslektaşlarımızla bir araya gelip, bilgi ve tecrübelerimizi paylaşıyor, güçlerimizi birleştiriyoruz. Maddi ve manevi olarak birbirimizi destekliyoruz. Ancak bu şekilde Avrupa’da ki meslektaşlarımızın, hastalarımızın ve vatandaşlarımızın hizmetinde olabiliriz.’ dedi. İTHSAB Başkanı Dr. Cankut Yüksel Avrupa Türk Sağlık Elemanları Federasyonu (ATSEF)’e üyelik başvurularının kabul edilmesini sevinçle karşıladıklarını sözlerine ekledi. Editör Avrupa Sağlık    Tarih 13 Eylül 2014, 15:02

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Avrupa Sağlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Erken teşhis hayat kurtarır! Ambulans uçaklar yurtdışına da uçuyor Birinci Yaşlılık Şurası yapıldı Hindistan'da sahte içki: 150 ölü
 
SAĞLIK-MİZAH
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 

www.avrupasaglik.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Avrupa Sağlık Dergisi'ne aittir. Yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Avrupa Sağlık Dergisi, Berggasse 13 67269 Grünstadt, Deutschland
Tel : +49 +(0) 177 86 133 52